Klienci, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup Tesli Model X muszą szykować większy budżet. Najtańsza wersja oznaczona jako 60D nie będzie już dostępna. Samochód kosztował 75,2 tys. dolarów. Teraz za najtańszy wariant trzeba zapłacić 86,7 tys. dolarów.

Samochód Tesla Model X 60D oferował najmniejszy zasięg, ale dzięki dość niskiej cenie cieszył się sporą popularnością. Od wariantu X 75D różnił się tylko zasięgiem. Tańszy model oferował zasięg wynoszący 320 km, natomiast drugi nieco więcej – 381 km. Co ciekawe, oba warianty są wyposażone w ten sam akumulator, ale ten pierwszy wykorzystywał zaledwie 80 procent potencjału baterii. Reszta była ograniczona przez oprogramowanie.

Klienci, którzy po zakupie chcieli polepszyć parametry samochodu dopłacali 9,5 tys. dolarów. Aktualizacja oprogramowania odbywała się bezprzewodowo. Przy następnym ładowaniu samochód oferował większy zasięg.

Przy okazji zmian w cenniku Model X 75D jest w standardzie wyposażony w pneumatyczne zawieszenie oferujące wyższy komfort jazdy. Smart Air Suspension było wcześniej dostępne za dopłatą 2,5 tys. dolarów.