Ten człowiek to prawdziwa, żyjąca legenda motoryzacji. Giorgetto Giugiaro został uznany za najlepszego projektanta samochodów XX wieku, a przez całą swoją karierę pracował dla trzech wielkich studio projektowych takich jak: Bertone, Ghia czy Italdesign. Przez dziesięciolecia tworzył takie samochody jak Volkswagen Golf, Maserati Ghibli, Mazda 626, Renault 19 czy Alfa Romeo Brera.

Wraz z synem Maurizio przystąpił właśnie do kolejnego projektu. Tym razem nie będzie to praca dla uznanego koncernu motoryzacyjnego tylko chińskiego startupu, który zamierza wprowadzić na rynek supersamochód. Pojazd o nazwie Techrules GT96 pokazano na początku tego roku, ale był to projekt we wczesnej fazie rozwoju. Wersja produkcyjna pod batutą Giugiaro będzie gotowa na przyszłoroczny salon w Genewie. Producent planuje, że rok później auto trafi do sprzedaży.

Na razie o samym projekcie nie wiadomo zbyt wiele. Ma to być chiński supersamochód wyposażony w sześć silników elektrycznych o łącznej mocy 1030 KM. Sparowane jednostki mają dostarczać na koła gigantyczny moment obrotowy o wartości 8640 Nm. Do tego masa całej konstrukcji nie przekroczy 1,4 tony. Przy takich parametrach samochód spokojnie rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy.

Nowością w tym modelu będzie system ładowania baterii o nazwie Turbine-Recharging Electric Vehicle. Auto będzie wyposażone w specjalnie zaprojektowane turbiny, które mają skutecznie przedłużać jego zasięg. Będą zasilane paliwem pochodzącym z baku o pojemności 80 litrów. Dzięki temu zasięg takiego samochodu może wynieść nawet 2 tys. km. Docelowo firma zamierza wyprodukować 25 pojazdu prezentowanego na zdjęciach.