Dzisiaj ciężko w to uwierzyć, ale swego czasu Audi 80 Cabriolet był jednym z ulubionych samochodów znanych, pięknych i bogatych osobistości, które dzisiaj określamy mianem „celebrytów”. Bez wątpienia księżna Diana była najbardziej znaną właścicielką tego modelu. Egzemplarz, którego była właścicielką trafi niebawem na aukcję w Wielkiej Brytanii.

Ten wyjątkowy egzemplarz wielokrotnie, wraz ze swoją właścicielką, trafiał na okładki brukowców. Audi 80 Cabriolet pomalowane w dość rzadkim odcieniu Gomera Pearl z jasną skórzaną tapicerką wywołał sporo kontrowersji na Wyspach. Brytyjska prasa krytykowała Dianę za wybór niemieckiego samochodu podczas gdy brytyjskie marki oferowały ich zdaniem bardziej wyrafinowane konstrukcje.

Od 1994 roku samochód nadal posiada te same tablice rejestracyjne. Księżna Diana jeździła nim zaledwie kilka miesięcy. Następnie samochód dwa razy zmieniał właściciela, ale został utrzymany w perfekcyjnej kondycji. W tej chwili przebieg Audi wynosi 34 460 kilometrów. To dość mało, jak na 22-letni pojazd. Pod maską pracuje silnik benzynowy o pojemności 2,3 litra połączony z automatyczną skrzynią biegów.

Specjaliści wyceniają ten egzemplarz na 50-60 tys. funtów. To całkiem niedrogo w porównaniu z Bentleyem Mulsanne należącym do Królowej Elżbiety II, który sprzedano na aukcji za prawie 200 tys. funtów.