Filia Takaty, TH Holdings ogłosiła bankructwo w ubiegłym roku po największej w historii motoryzacji akcji przywoławczej na świecie.

Obecnie kancelaria prawna Motley Rice poinformowała, że sędzia Brendan Shannon z sądu ds. bankructw w Wilmington (Dalaware) „zaaprobował to, co uważamy za uczciwe opcje dla dotychczasowych i przyszłych ofiar poduszek powietrznych Takaty, zapewniające szybkie rozwiązanie i pozwalające ofiarom podjąć próbę normalnego życia”. Kancelaria reprezentowała kilkudziesięciu poszkodowanych kierowców w sprawie o bankructwo w Stanach.

Plan reorganizacji amerykańskiej filii tej firmy przewiduje fundusze dostarczone przez firmy samochodowe na kompensaty dla osób poranionych wybuchającymi poduszkami.

Prawnik reprezentujący filię Takaty w USA poinformował też sąd w Wilmington, że rząd USA zakończy do 26 marca ocenę planowanej sprzedaży innych działów Takaty nie związanych z poduszkami powietrznymi. Mają być sprzedane amerykańskiej Key Safety Systems, należącej do chińskiej Ningo Joyson Electric.