Grupa PSA mianowała swego szefa sprzedaży i marketingu Stephena Normana na stanowisko prezesa Vauxhalla i Opla w Irlandii, w kilka dni po zapowiedzi zmniejszenia zatrudnienia w tym zakładzie o kolejne 250 osób. Wcześniej zapowiedziała odejście 400.

Norman odejmie nowe stanowisko od 1 lutego, na spotkaniu z dziennikarzami stwierdził, że przyszłość Ellesmere Port wiąże się ze skutecznością sprzedaży aut tej marki. — To nierozerwalnie łączy się ze sobą. Jeśli uda się dokonać radykalnej poprawy sytuacji Vauxhalla w W. Brytanii, a moi przyszli koledzy w Oplu na kontynencie zrobią to samo na swoich rynkach, zwłaszcza w Niemczech, to powstanie wówczas przesłanka nie tylko dla każdego ośrodka produkcji, jakie mamy, ale może nawet czegoś więcej — powiedział.

Norman będzie musiał zahamować spadek sprzedaży w W. Brytanii, który w 2017 r. wyniósł 5,7 proc., bo popyt zmalał o 22 proc. Przyznał, że brexit utrudnia planowanie. — Jak długo istnieją dwie, trzy a może więcej możliwych hipotez związanych z brexitem, o różnych prognoza i parametrach finansowych, tak długo jest bardzo trudno podjąć jasną decyzję — dodał.