Katz miał wysłać mejla do dyrektora finansowego Tesli Jasona Wheelera z konta udającego adres pocztowy Elona Muska. Tesla domaga się nieujawnionej rekompensaty finansowej, pokrycia kosztów prawnych oraz kosztów dochodzenia. W pozwie złożonym w sądzie w Santa Clara wymienionych jest jeszcze 10 innych podejrzanych osób, które najprawdopodobniej pomagały Katzowi.

– Postrzegamy to jako próbę zdobycia informacji wewnętrznej, niedostępnej publicznie. I choć udało się temu zapobiec, Tesla obawia się, że może to się powtórzyć w jakiejś innej formie. Może to zaowocować ujawnieniem bardzo wartościowych informacji – powiedział magazynowi Forbes John Hueston, adwokat reprezentujący firmę motoryzacyjną.

Tesla jest jednym z wiodącym producentem luksusowych aut elektrycznych. Spółka notowana jest na giełdzie NASDAQ. Jej założycielem jest technologiczny guru Elon Musk, który dorobił się fortuny na globalny serwisie obsługującym transakcje finansowe PayPal. Wartość jego majątku szacowana jest na 12,7 mld dol.

Musk jest również prezesem SpaceX – pracującego nad komercyjnymi lotami w kosmos, szefem rady nadzorczej SolarCity – spółki która chce produkować energię elektryczną ze słońca i pomysłodawcą superszybkiej kolei Hyperloop, która ma rozpędzać się do prędkości poddźwiękowej (maksymalnie ok. 970 km/h).