Natomiast sam genewski salon, po dwuletnim zawieszeniu z powodu pandemii COVID-19, odbędzie się w lutym 2022. Data została przesunięta z marca, ponieważ hale wystawowe Palexpo w w marcu 2022 zostały zajęte przez innych wystawców.

Katarska edycja genewskich targów będzie zorganizowana w Doha Exhibition and Convention Center i będzie odbywała się co dwa lata . Najprawdopodobniej zastąpi ona Qatar Auto Show. – Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta – mówi Sandro Mesquita, dyrektor generalny Geneva International Motor Show (GIMS). Jego zdaniem genewska wystawa jest na świecie tak popularna, że z powodzeniem może organizować imprezy regionalne. – Już teraz mogę zapewnić, że podczas salonu w Dausze nie będą dominować tradycyjne silniki spalinowe. Będzie to także okazja do bliskowschodniej promocji najnowocześniejszych technologii, w tym silników elektrycznych i aut napędzanych wodorem – podkreśla Sandro Mesquita. Nie wyklucza jednocześnie, że próbna edycja katarskiego salonu mogłaby mieć miejsca nawet jesienią 2022. – Te targi nie będą wierną kopią tego, co organizujemy w Genewie. Będą miały własny wizerunek i własne pomysły. Nie zmienia to faktu, że pomiędzy obydwoma imprezami będą synergie – mówi Sandro Mesquita.

""

moto.rp.pl

Ujawnił jednocześnie, że sprawa jest bardzo świeża, rozmowy z Katarczykami rozpoczęły się dopiero w tym tygodniu. — Ale muszą ruszyć szybko, bo producenci samochodów chcą otrzymać jasną koncepcję i podejmować decyzję, czy będą chciały się tam wystawić, czy też nie i na jakie korzyści z takiej inwestycji mogą liczyć— dodał szef genewskich targów. Wskazał jednocześnie, że zbliżający się salon samochodowy IAA w Monachium także jest innego rodzaju imprezą, niż GIMS. I obydwie imprezy nie konkurują ze sobą.

GIMS Foundation, organizator genewskich targów, dał uczestnikom do połowy lipca 2021 czas na zarejestrowanie się na przyszłoroczną imprezę . Dla szerszej publiczności ma być otwarty od 19 do 27 lutego. – Oczywiście nie wiemy dzisiaj jaka będzie sytuacja w lutym 2022, ale wszystko wskazuje, że już ww wrześniu 2021 wszystko powinno zacząć wracać do normy – mówi Sandro Mesquita.