Polski importer Mazdy oraz firma GreenWay, oferujący rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych, nawiązały współpracę. Razem wybudują sieć punktów ładowania pojazdów elektrycznych u dealerów oraz stworzą ofertę dla klientów.

Mazda Motor Polska zdecydowała, że to firma GreenWay wybuduje i obsłuży sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ładowarki zostaną umiejscowione w wybranych salonach marki oraz w warszawskiej centrali koncernu. Nie jest to jednak koniec zakresu współpracy. GreenWay będzie też odpowiedzialny za urządzenia ładujące dla klientów, którzy zdecydują się na zakup elektrycznej Mazdy MX-30. Chodzi dokładniej o Wallboxy skracające czas ładowania baterii w warunkach domowych. Są one oferowane w cenie auta w odmianie First Edition.

Mazda MX-30.

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Wojciech Halarewicz, wiceprezes Mazda Motor Europe ds. komunikacji: Produkcja samochodów będzie droższa

Z ustaleń wynika, że Mazda wraz z GreenWay przyjęły okres dwóch lat na przygotowanie całej sieci przy obiektach dealerskich. Dodatkowo to po stronie operatora ładowarek są przeglądy techniczne oraz ustalenia z UDT (Urzędem Dozoru Technicznego). – Współpraca z dealerami samochodowymi jest naturalnym kierunkiem rozwoju naszej oferty dla biznesu. Dealerzy potrzebują stacji ładowania, jeśli oferują modele elektryczne, jednak instalacja, obsługa techniczna i zarządzanie ładowarkami może być dla nich utrudnieniem. Nie jest to podstawowa ich działalność, wiąże się także z angażowaniem dodatkowych zasobów ludzkich oraz inwestowaniem w niezbędne narzędzia. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom zapewniając obsługę tych procesów i wspierając naszych klientów w pełnieniu obowiązków operatorów stacji ładowania – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Gestem dobrej woli ze strony Mazdy będzie udostępnienie wybranych ładowarek do ogólnego użytku. Tym samym w takich miejscach użytkownicy pojazdów elektrycznych będą mogli naładować również auto innej marki.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza jazda | Mazda 2: Poprawki, które wyszły na dobre

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Łada 4×4: Po 43 latach nareszcie z klimatyzacją

Łada się zmienia. W nowym roku modelowym Łada będzie oferować swój model 4x4, wcześniej ...

Technologia Matrix LED. Najlepsze źródło światła

Audi od samego początku było marką, która stawiała na technologię i innowacje. Przykładów z ...

Volvo S60 będą trafiać do Europy z fabryki koncernu w USA

Volvo S60: Made in USA

Otwarcie najnowszej fabryki Volvo 50 km od Charlston w Ridgeville w Południowej Karolinie nie ...

Top 10 | Najchętniej kupowane SUV-y w Polsce

IBMR Samar opublikował listę najchętniej kupowanych SUV-ów nad Wisłą od początku roku do sierpnia ...

Lamborghini Huracan EVO: Na tor i na co dzień

Mogliście jeszcze o tym nie słyszeć albo nie zauważyć, ale... produkowany od 2014 roku ...

Nowy Peugeot 308. Większy i odważny stylistycznie

Nowy Peugeot 308 zostanie wprowadzony na rynek późnym latem 2021 r. To ciekawy stylistycznie ...