Polski importer Mazdy oraz firma GreenWay, oferujący rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych, nawiązały współpracę. Razem wybudują sieć punktów ładowania pojazdów elektrycznych u dealerów oraz stworzą ofertę dla klientów.

Mazda Motor Polska zdecydowała, że to firma GreenWay wybuduje i obsłuży sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ładowarki zostaną umiejscowione w wybranych salonach marki oraz w warszawskiej centrali koncernu. Nie jest to jednak koniec zakresu współpracy. GreenWay będzie też odpowiedzialny za urządzenia ładujące dla klientów, którzy zdecydują się na zakup elektrycznej Mazdy MX-30. Chodzi dokładniej o Wallboxy skracające czas ładowania baterii w warunkach domowych. Są one oferowane w cenie auta w odmianie First Edition.

Mazda MX-30.

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Wojciech Halarewicz, wiceprezes Mazda Motor Europe ds. komunikacji: Produkcja samochodów będzie droższa

Z ustaleń wynika, że Mazda wraz z GreenWay przyjęły okres dwóch lat na przygotowanie całej sieci przy obiektach dealerskich. Dodatkowo to po stronie operatora ładowarek są przeglądy techniczne oraz ustalenia z UDT (Urzędem Dozoru Technicznego). – Współpraca z dealerami samochodowymi jest naturalnym kierunkiem rozwoju naszej oferty dla biznesu. Dealerzy potrzebują stacji ładowania, jeśli oferują modele elektryczne, jednak instalacja, obsługa techniczna i zarządzanie ładowarkami może być dla nich utrudnieniem. Nie jest to podstawowa ich działalność, wiąże się także z angażowaniem dodatkowych zasobów ludzkich oraz inwestowaniem w niezbędne narzędzia. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom zapewniając obsługę tych procesów i wspierając naszych klientów w pełnieniu obowiązków operatorów stacji ładowania – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Gestem dobrej woli ze strony Mazdy będzie udostępnienie wybranych ładowarek do ogólnego użytku. Tym samym w takich miejscach użytkownicy pojazdów elektrycznych będą mogli naładować również auto innej marki.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza jazda | Mazda 2: Poprawki, które wyszły na dobre

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

60 lat Peugeota 404: Elegancja i niezniszczalność

Zrewolucjonizował design i wizerunek Peugeota. Stał się wyznacznikiem stylu dla całej ery motoryzacji. Peugeot ...

Nissan e-NV200: Ekologiczna Nyska

Umówmy się na odbiór jutro, bo on dziś wraca na kołach z Poznania, a ...

Jaki samochód elektryczny wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Nadmierne zanieczyszczenie środowiska oraz emisja dużych ilości dwutlenku węgla niesie ze sobą wiele zagrożeń. ...

Jakie samochody kupują Australijczycy

Jaki samochód jest nr 1 w Australii? Specyfika terenu, odległości i potrzeb sprawia, że ...

Kolejne marki rezygnują z silników diesla

Volvo, Porsche, Toyota, a za niedługo koncern FCA. To tylko niektóre marki rezygnujące z ...

Coraz więcej seniorów za kierownicą. Ich liczba wzrosła trzykrotnie

Stereotyp starszej pani podróżującej samochodem w roli pasażera już niedługo może odejść do lamusa. ...