Polski importer Mazdy oraz firma GreenWay, oferujący rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych, nawiązały współpracę. Razem wybudują sieć punktów ładowania pojazdów elektrycznych u dealerów oraz stworzą ofertę dla klientów.

Mazda Motor Polska zdecydowała, że to firma GreenWay wybuduje i obsłuży sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ładowarki zostaną umiejscowione w wybranych salonach marki oraz w warszawskiej centrali koncernu. Nie jest to jednak koniec zakresu współpracy. GreenWay będzie też odpowiedzialny za urządzenia ładujące dla klientów, którzy zdecydują się na zakup elektrycznej Mazdy MX-30. Chodzi dokładniej o Wallboxy skracające czas ładowania baterii w warunkach domowych. Są one oferowane w cenie auta w odmianie First Edition.

Mazda MX-30.

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Wojciech Halarewicz, wiceprezes Mazda Motor Europe ds. komunikacji: Produkcja samochodów będzie droższa

Z ustaleń wynika, że Mazda wraz z GreenWay przyjęły okres dwóch lat na przygotowanie całej sieci przy obiektach dealerskich. Dodatkowo to po stronie operatora ładowarek są przeglądy techniczne oraz ustalenia z UDT (Urzędem Dozoru Technicznego). – Współpraca z dealerami samochodowymi jest naturalnym kierunkiem rozwoju naszej oferty dla biznesu. Dealerzy potrzebują stacji ładowania, jeśli oferują modele elektryczne, jednak instalacja, obsługa techniczna i zarządzanie ładowarkami może być dla nich utrudnieniem. Nie jest to podstawowa ich działalność, wiąże się także z angażowaniem dodatkowych zasobów ludzkich oraz inwestowaniem w niezbędne narzędzia. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom zapewniając obsługę tych procesów i wspierając naszych klientów w pełnieniu obowiązków operatorów stacji ładowania – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Gestem dobrej woli ze strony Mazdy będzie udostępnienie wybranych ładowarek do ogólnego użytku. Tym samym w takich miejscach użytkownicy pojazdów elektrycznych będą mogli naładować również auto innej marki.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza jazda | Mazda 2: Poprawki, które wyszły na dobre

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Porsche Macan: Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Każdego roku do klientów na całym świecie trafia około 100 tysięcy nowych Macanów. To ...

Autonomiczne taksówki w Tokio już w 2020 roku

Podczas olimpiady w Japonii w roku 2020 gości mają wozić autonomiczne taksówki. Pierwszy tego ...

Nowa broń policji. Kontrole prowadzone z powietrza

Policja się zbroi w sprzęt, który może zaskoczyć wielu kierowców. Obserwowani możemy być z ...

Volkswagen rozpoczyna sprzedaż ładowarek do elektrycznych samochodów

Volkswagen rozwój elektromobilności traktuje kompleksowo, nie skupiając się wyłącznie na rozbudowie portfolio nowych modeli ...

Premiery 2019 | Aston Martin: Przede wszystkim crossover

Aston Martin pozostaje w Polsce w cieniu Ferrari, a niedawno na naszym rynku doszedł ...

Ceny | Citroen C5 Aircross: Najtańszy z koncernu

W polskich salonach Citroena pojawił się nowy model. SUV C5 Aircross powstał na tej ...