Sztuczna inteligencja wywraca świat do góry nogami. Nawet egzaminatorzy na prawo jazdy mogą stać się w przyszłości zbędni.

W przyszłości egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać bez udziału egzaminatora, za to w asyście telefonu komórkowego. Microsoft opracował aplikację, która przeprowadza testy praktyczne kandydatów na prawo jazdy. Smartfon z aparatem jest zamocowany w uchwycie na przedniej szybie, dzięki czemu główny aparat może obserwować drogę, a przednia kamera zachowanie kierującego. Oprogramowanie do rozpoznawania obrazów ocenia w czasie rzeczywistym wydajność kandydata, a ponadto w smartfonie wykorzystywane są dane czujnika przyspieszenia i systemu nawigacji.

CZYTAJ TAKŻE: Szkoły jazdy nie chcą samochodów elektrycznych

Do tej pory prototyp aplikacja opracowana przez indyjskich ekspertów Microsoft działa tylko na zamkniętym i specjalnie przygotowanym terenie. W przyszłości technologia może być również wykorzystywana na drogach publicznych. Pierwsze rozmowy Microsoftu z władzami indyjskimi już trwają. Na szczęście to co być może sprawdzi się w Indiach nie musi w konserwatywnej i obarczonej mnóstwem przepisów Europie. Mało prawdopodobne żeby ta technologia przebiła się na nasz rynek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Range Rover Evoque II: Jedź własną drogą

Brytyjska motoryzacja, w tym oczywiście Range Rover, od zawsze szła pod prąd. Od zarania ...

BEZPIECZNA JAZDA: Postaraj się być dobrym kierowcą

Większość osób prowadzących pojazdy uważa się za mistrzów kierownicy. Tyle, że prawdziwi mistrzowie nie ...

Genewa 2019 | Mercedes-AMG S 65 Final Edition: Koniec czasów, które znamy

Mercedes-AMG żegna się z dwunastocylindrowym silnikiem. Z powodu tego smutnego wydarzenia powstała limitowana edycja ...

Porsche i Boeing chcą latać nad miastami

Niemiecki koncern samochodowy i amerykański gigant lotniczy chcą wprowadzić na rynek latający automobil elektryczny. ...

Nissan Leaf: Technika i właściwości jezdne. Numer dwa w domu

To druga część naszego testu miesiąca z Nissanem Leaf. Tym razem bliżej przyglądamy się ...

Lepsza laurka od klepsydry

Świadomy kierowca jeździ bezpieczniej, bardziej ekologicznie i taniej. Chociaż według wstępnych danych policji w ...