Sztuczna inteligencja wywraca świat do góry nogami. Nawet egzaminatorzy na prawo jazdy mogą stać się w przyszłości zbędni.

W przyszłości egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać bez udziału egzaminatora, za to w asyście telefonu komórkowego. Microsoft opracował aplikację, która przeprowadza testy praktyczne kandydatów na prawo jazdy. Smartfon z aparatem jest zamocowany w uchwycie na przedniej szybie, dzięki czemu główny aparat może obserwować drogę, a przednia kamera zachowanie kierującego. Oprogramowanie do rozpoznawania obrazów ocenia w czasie rzeczywistym wydajność kandydata, a ponadto w smartfonie wykorzystywane są dane czujnika przyspieszenia i systemu nawigacji.

CZYTAJ TAKŻE: Szkoły jazdy nie chcą samochodów elektrycznych

Do tej pory prototyp aplikacja opracowana przez indyjskich ekspertów Microsoft działa tylko na zamkniętym i specjalnie przygotowanym terenie. W przyszłości technologia może być również wykorzystywana na drogach publicznych. Pierwsze rozmowy Microsoftu z władzami indyjskimi już trwają. Na szczęście to co być może sprawdzi się w Indiach nie musi w konserwatywnej i obarczonej mnóstwem przepisów Europie. Mało prawdopodobne żeby ta technologia przebiła się na nasz rynek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecki minister transportu skrytykował zakaz wjazdu diesli do miast

Andreas Scheuer, niemiecki minister transportu wezwał gminy i miasta do obrony przed wyrokami zakazu ...

Fiat panda nie wróci do Polski

O powrocie produkcji Fiata Pandy do fabryki FCA w Tychach mówiło się od trzech ...

Tesla w USA: 200 tys. dostarczonych aut i… kłopot

Producent aut elektrycznych z Kalifornii poinformował, że dostarczył klientom w Stanach już 200 tys. ...

Peugeot 508 SW: Kombi dla estetów

Nowe kombi Peugeota ma być nowym rozdziałem w historii marki. Czy jednak jest to ...

Polska premiera najważniejszego modelu Volkswagena

Elektryczny Volkswagen ID.3 zadebiutował podczas kongresu Impact Mobility rEVolution'19 w Katowicach. To najważniejszy model ...

Teraz w bazie CEPiK sprawdzisz historię używanego auta z Niemiec i Francji

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiedziało, że z końcem kwietnia rozszerzy możliwości serwisu Historia Pojazdu. Bedzie można ...