fot. TriEYE

Prestiżowa marka chce, by jej pojazdy miały zdolność widzenia w nocy i w trudnych warunkach atomsferycznych. Zagwarantuje to technologia, nad którą pracuje izraelski startup TriEye. Porsche zainwestowało właśnie w tę spółkę – podaje serwis TechCrunch.

W najnowszej rundzie finansowania, w której uczestniczyło Porsche, TriEye zebrało 19 mln dol. Koncern nie ujawnia kwoty, jaką zainwestował w TriEye. Marka dołączyła do takich udziałowców, jak Intel Capital czy Grove Ventures. M.in. od nich TriEye w poprzednich rundach finansowania zebrało w sumie 22 mln dol. Zdobyte pieniądze izraelska firma planuje przeznaczyć na rozwój technologii i zwiększenie zatrudnienia.

TriEye opracowało kamerę HD SWIR. To technologia określana mianem Shortwave Infrared (bliskiej podczerwieni). Jak podkreśla Porsche w komunikacie, kamery SWIR są kluczowe dla rozwoju kolejnych generacji systemów wspomagania kierowcy i funkcji autonomicznej jazdy. Urządzenie TriEye zainteresowało inwestorów, ponieważ charakteryzuje się małymi rozmiarami i wysoką rozdzielczością, przy stosunkowo niskiej cenie w porównaniu do istniejących obecnie na rynku rozwiązań. Spółka przekonuje, że jest gotowa do masowej produkcji. Kamera o nazwie Raven miałaby pojawić się na rynku już w przyszłym roku.

CZYTAJ TAKŻE: Europa szuka pomysłu na komunikację między pojazdami

Porsche w ostatnich miesiącach jest aktywnym graczem na rynku tzw. inwestycji wysokiego ryzyka (venture capital). Firma zainwestowała w ub. r. m.in. w startupy Gapless, WayRay, Rimac Automobil i Anagog. W tym roku uczestniczyła również wspólnie z BMW w finansowaniu Urgent.ly.

 

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mercedes Klasy X: Koniec produkcji już po trzech latach

Koniec produkcji Mercedesa Klasy X. Pickup został wprowadzony na rynek w 2017 roku. Dawno ...

Unijny rynek aut odbił się od dna. Najwięcej traci FCA

Zaczyna powoli topnieć dotychczasowy, bardzo głęboki spadek sprzedaży nowych samochodów osobowych w krajach Unii ...

Ceny | Mercedes GLE: Same mocne punkty

Nowy Mercedes GLE konkurentów ma sporo, ale nie powinno to stanowić większego problemu. Nieważne, czy ...

Lyft i Uber wjadą na parkiet

Największe amerykańskie startupy, specjalizujące się w usługach tzw. ride-sharingu, idą na giełdę. Wyceniane łącznie ...

Taksówkowa rewolucja w Tokio

Toyota ma nadzieję, że jej nowa taksówka, która jest stopniowo wprowadzana do korporacji w ...

Sukces Toyoty Corolli w liczbach

Toyota Corolla to zdecydowanie sprzedażowa niespodzianka na polskim rynku. W październiku Toyota pobiła swój ...