Podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) Seat zaprezentuje swój najnowszy pojazd koncepcyjny.

Na kongresie, który odbędzie się w Barcelonie w dniach 25-28 luty zaprezentuje się 2400 wystawców ze swoimi innowacjami i technologiami z branży mobilnej. To właśnie miejsce Seat wybrał na prezentację swojego najnowszego pojazdu koncepcyjnego. Jak będzie wyglądał i czy to będzie pełnoprawny samochód tego jeszcze nie wiadomo. Póki co Seat pokazał tylko jedno zdjęcia.

To jedyne zdjęcie swojego pojazdu koncepcyjnego jakie Seat zaprezentował. Czyżby kolejna elektryczna hulajnoga?

Premiera tego pojazdu to kolejny krok Seata w realizacji strategii mikromobilności, którą marka zapoczątkowała w listopadzie 2018 roku. Wtedy na Światowym Kongresie Smart City Expo, Hiszpanie zaprezentowali model eXS stworzony we współpracy z Segwayem.

Seat eXS stworzony został we współpracy z Segwayem.

Luca de Meo, Prezes Seata: „Mobilność się zmienia, a nasza rola jako producenta i dostawcy samochodów, zmienia się wraz z nią. Musimy odpowiednio reagować na ten globalny trend i dostarczać nowe platformy transportu, które będą spełniały wymagania miast przyszłości. Seat chce być liderem zmian i jest mocno zaangażowany w kilka projektów związanych z mobilnością, a MWC jest idealnym miejscem, aby zaprezentować je światu.”

Luca de Meo, Prezes Seata.

W ramach projektu 5G Barcelona, którego celem jest promowanie stolicy Katalonii jako lidera technologii 5G wśród europejskich metropolii, Seat i Telefónica rozpoczną także pilotażowy test platformy 5G Connected Car. Inicjatywa ma zapewnić komunikację między samochodem, otaczającą go infrastrukturą oraz innymi pojazdami i będzie pierwszym krokiem w kierunku wspólnego transportu autonomicznego.

ZOBACZ TAKŻE: Seat żegna się aż z dwoma modelami. Koniec produkcji

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieckie firmy motoryzacyjne dzielą się zyskiem z pracownikami

Niemieckie firmy samochodowe dzielą się zyskiem ze swoimi pracownikami. Sprawdzamy, kto i ile wypłaca. ...

Niemcy chcą wolniej jeździć po autostradach

Większość Niemców opowiada się za ograniczeniem prędkości na autostradach, by walczyć ze zmianami klimatycznymi ...

Elektryczny Nissan Leaf we flocie Orlenu

Elektryfikacja flot właśnie się rozpoczyna. Nissan Leaf jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym zarówno ...

Volkswagen Golf Sportsvan: Gatunek zapominany

Są samochody, które mimo wielu zalet są niedoceniane. Przeważnie dzieje się tak przez ogólną ...

Indianin z Opola

Produkcję kultowych amerykańskich motocykli Indian rozpoczęła fabryka Polaris Poland w Opolu należąca do koncernu ...

Problemy z kołami w co czwartym aucie w Polsce

Nawet 28 proc. samochodów w Polsce może mieć problemy z ogumieniem. Średnia w Europie ...