Toyota Corolla Touring Sports: Bardzo ładne kombi

Corolla będzie znowu oficjalną i jedyną nazwą dla kompaktowego modelu Toyoty. To dotyczy również nowej wersji kombi – Corolli Touring Sports.

Publikacja: 05.09.2018 07:06

Toyota Corolla Touring Sports: Bardzo ładne kombi

Foto: moto.rp.pl

Premierę Toyoty Corolli Touring Sports, jak i modelu 5-drzwiowego zaplanowano na początku października podczas salonu w Paryżu. W kombi płyta podłogowa została przedłużona o 60 mm w stosunku do hatchbacka, tym samym rozstaw osi powiększył się do 2700 mm. Dużo, dokładnie tyle ma aktualny Avensis. To powinno przełożyć się na ilość miejsca w środku. Toyota chwali się także, że dzięki nowej platformie możliwe było zamontowanie przednich foteli o wiele niżej, co ma zapewnić lepszą pozycję za kierownicą. Za to wielkość bagażnika w porównaniu z obecnym Aurisem Kombi pozostaje bez zmian – 598 litrów (Auris 600 l).

""

Wnętrze nowej Corolli ma być obszerniejsze, a przednie fotele niżej zabudowane.

moto.rp.pl

Corolla Touring Sports będzie dostępna z dwoma napędami hybrydowymi i jednym silnikiem benzynowym. Jednostka benzynowa o pojemności 1,2 litra z turbodoładowaniem ma moc 116 KM. Opracowane w technologii TNGA układy hybrydowe to oparty na silniku 1,8 l napęd o mocy 122 KM i 2-litrowa jednostka o łącznej mocy 180 KM.

ZOBACZ TAKŻE: Toyota Corolla: Nowa generacja z jedyną właściwą nazwą

Dużym krokiem na przód jest nowa stylizacja. Jeśli efekt na żywo będzie taki sam, jak na zdjęciach, to kompaktowa Toyota przejdzie przemianę z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. Agresywny przód, muskularne nadkola, ciekawie zakończony tył – to auto może stać się jednym z ładniejszych modeli Toyoty. Touring Sports będzie również dostępny w czterech dwukolorowych kompozycjach nadwozia, które łączą wybrany kolor z czarnym wykończeniem dachu, słupków i otoczenia dolnego grilla na froncie.

""

Stylistyka to może być mocna strona nowej Toyoty.

moto.rp.pl

Teraz trzeba poczekać na ceny nowego modelu. Aktualnie najtańszy model Aurisa Kombi (1,3 l 99 KM) kosztuje od 70 900 zł.

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności