Oto krótki przegląd dziesięciu ważnych premier motoryzacyjnych, które pojawią się na rynku w roku 2020.

Volkswagen Golf VIII i ID.3

Dla Volkswagena rok 2020 to czas premier dwóch ważnych modeli. W salonach pojawi się ósma generacja Golfa oraz całkowicie elektryczny Volkswagen ID.3. Z punktu widzenia przyszłości to na pewno elektryczna nowość jest bardziej istotna dla Volkswagena, któremu będzie zależeć żeby ID.3 zostało ciepło przyjęte przez klientów. Co do Golfa to ósma generacja obroni się sama. To technologicznie najbardziej dopracowany model kompaktowy na rynku.

Skoda Octavia

Zostając w grupie VW pod koniec marca wejdzie do sprzedaży nowa Skodą Octavia. To bardzo obszerny i dopracowany model z nowym wyglądem, nowoczesnymi napędami i jeszcze większym bagażnikiem o 110 do 600 litrów. Oferta silnikowa rozpoczyna się od trzycylindrowej jednostki benzynowej o pojemności 1,0 litra i mocy 100 KM, a kończy na hybrydzie plug-in o mocy 204 KM. Druga, mocniejsza hybryda plug-in pojawi się później.

Opel Corsa

Opel w 2020 roku to przede wszystkim nowa Corsa, która powinna pojawić się około lutego. Szósta generacja, opracowana została po raz pierwszy pod kontrolą francuskiego PSA. Po raz pierwszy Corsa będzie dostępna również z napędem wyłącznie elektryczny o mocy 100 kW (136 KM) i zasięgiem 330 km.

Toyota Yaris
Napędy hybrydowe, których produkcja trafi do Polski, będą wykorzystywane m.in. w nowej Toyocie Yaris

Późnym latem na rynku pojawi się zupełnie nowa Toyota Yaris. Japończyk pozostaje wierny swojemu motto: „mały i ekonomiczny”, nie zmieni długości nadwozia, a nawet skurczy się o kilka milimetrów. Dzięki nowej platformie zaoferuje więcej miejsca w środku. Napęd hybrydowy powinien być mocniejszy, ale i bardziej oszczędny.

Renault Captur

Rok 2020 niezmiennie będzie rokiem SUV-ów. Na początku roku Renault wprowadzi do sprzedaży nowego Captura. Mimo, że druga generacja wygląda podobnie do pierwszej to jest od niej dłuższa o ponad 10 cm. Pod maską trzycylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o pojemności 1,0 litra i mocy 100 KM. Wersja z hybrydowym napędem typu plug-in pojawi się w późniejszym czasie.

Ford Puma

Ford Puma, który pojawi się również na początku roku będzie walczyć o klienta w tym samym segmencie co Captur. Model będzie pozycjonowany jako sportowa i elegancka alternatywa dla modelu Ecosport. Oprócz dynamicznego wyglądu zewnętrznego pięciodrzwiowy crossover bazujący na Fieście wyróżnia się również wartościami wewnętrznymi w postaci np. sprytnej koncepcji bagażnika z ogromną, zmywalną wanną ładunkową.

Mercedes GLA

Nowy Mercedes GLA będzie miał swoją premierę wiosną 2020 roku. Nowa generacja pozostaje wierna dynamicznemu stylowi poprzednika, ale kładzie większy nacisk na powiększoną przestrzeń wnętrza. Silniki bez zmian - od GLA 200 (1,3 litra, moc 163 KM) do GLA AMG (moc 306 KM). W późnieszym czasie pojawi się wariant elektryczny, który jednak zostanie wprowadzony jako niezależny model pod nazwą EQA.

BMW iX3

SUV z napędem elektrycznym pojawi się również w ofercie BMW. To model o nazwie iX3. SUV skorzysta z wiedzy zdobytej w przeszłości w zakresie silników elektrycznych i elektroniki sterującej przez BMW. Elektryczne X3 nie wykorzystuje jednak specjalnie opracowanej platformy do modeli elektrycznych, ale architekturę konwencjonalnych modeli X3. Zasięg wynosi około 400 km, a moc to 270 KM.

Mercedes klasy S

W Mercedesie to jednak nie GLA, a klasa S będzie premierą roku. Model w salonach pojawi się jesienią i chce ustanowić nowy standard technologii i komfortu. Limuzyna Mercedesa otrzyma gigantyczny wyświetlacz w desce rozdzielczej i autonomiczne funkcje jazdy. Wizualnie nie będzie żadnych dużych eksperymentów - klienci oczekują raczej konserwatywnych kształtów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Autobus napędzany wodorem, skonstruowany przez Toyotę i spółkę Hino Motors

Wodorowy przełom na polskich drogach?

Produkcja pojazdów napędzanych wodorem będzie rosła, a koszt ich wytworzenia po 2020 r. może ...

Citroen Mehari: 50 lat szalonego projektu

Rozsławiony został przez swoje popisy w serii filmów Louisa de Funès. Przez 19 lat ...

Dyson rezygnuje z produkcji własnego auta elektrycznego

Producent odkurzaczy Dyson rezygnuje z budowy własnego samochodu elektrycznego. Za taką decyzją przeważyły złe ...

Mazda 3 2.0 SKYACTIV-G: Kompakt na długie podróże

„Dostanie pan nasz najlepiej sprzedający się model – dwa litry, 120 koni.” Tak szefowa ...

Norwegowie kupują najwięcej e-aut (na głowę mieszkańca)

Niemal jedna trzecia samochodów sprzedanych w 2018 r w Norwegii była elektryczna. To nowy ...

Tel Aviv staje się znaczącym hubem dla startupów pracujących nad technologiami dla autonomicznych samochodów

Izraelskie startupy: od wojskowych technologii do autonomicznych aut

Technologie, które pozwoliły armii Izraela kierować czołgami, naprowadzać i przechwytywać pociski rakietowe czy zapewnić ...