The new Nissan Qashqai

Suv-y to już coś więcej niż chwilowa moda. To światowy trend motoryzacji. Nie masz SUV-a w ofercie, nie masz dobrych wyników sprzedaży. Oto lista najbardziej popularnych modeli na świecie.

Miejsce 5. Nissan Qashqai

Piąte miejsce zajmuje Nissan Qashqai. Ilość sprzedanych egzemplarzy – 475 tys.

Nissan Qashqai pojawił się na rynku w 2006 roku i niemal natychmiast stał się hitem sprzedaży. Aktualnie produkowana jest druga generacja tego modelu zaprezentowana na koniec 2013 roku. W 2017 roku Nissan przeszedł facelifting. Auto zbudowane jest na płycie podłogowej CFM współdzielonej z Renault. Nazwa Qashqai pochodzi od plemienia nomadów żyjących na pustyniach Iranu. W ciągu 10 lat wyprodukowano trzy miliony egzemplarzy Nissana Qashqaia.

Miejsce 4. Nissan Rogue

Czwarte miejsce zajął kolejny Nissan, model Rogue. Ilość sprzedanych egzemplarzy – 490 tys.

Podobny do Qashqaia, ale jednak nie taki sam. Dlatego też sprzedaż tych modeli liczona jest oddzielnie. Rogue pojawił się na rynku w 2007 roku. Ten model jest przeznaczony głównie na rynek amerykański. Znajdziemy w nim wiele rozwiązań, które nigdy nie trafiły do europejskich SUV-ów Nissana jak np. bezstopniowa skrzynia CVT. Druga, aktualna generacja pojawiła się w sprzedaży w 2017 roku. Technicznie jest blisko spokrewniona z Nissanem X-Trail. Rogue jest produkowany w trzech fabrykach Nissana: w stanie Tennessee w USA, w Kyushu w Japonii w Busan w Korei Południowej. W 2016 roku wprowadzono na rynek wersję hybrydową. To najlepiej sprzedawany model Nissana w USA.

Miejsce 3. Honda CR-V

Na trzecim miejscu uplasowała się Honda CR-V. Ilość sprzedanych egzemplarzy – 695 tys.

Pierwsza generacja pojawiła się w 1995 roku. Nazwa pojazdu pochodzi z języka angielskiego - Comfortable Runabout Vehicle. Aktualny model to już piąta generacja CR-V zaprezentowana w 2016 roku na rynku amerykańskim. W Europie, póki co w ofercie jest jeszcze poprzednia, czwarta generacja tego modelu. Piąta trafi na rynek jesienią 2018 roku. Wtedy też pojawi się w ofercie model hybrydowy Hondy CR-V.

Miejsce 2. Volkswagen Tiguan

Drugie miejsce na podium wywalczył sobie Volkswagen Tiguan. Ilość sprzedanych egzemplarzy – 745 tys.

Premiera VW Tiguana miała miejsce w 2007 roku. Dziewięć lat później, w 2016 roku pojawiła się druga, aktualna generacja tego modelu. SUV zbudowany jest na bazie modułowej płyty podłogowej MQB. W 2017 roku zaprezentowano przedłużoną, siedmioosobową wersję Allspace, która już wcześniej była znana jako Tiguan L z chińskiego rynku.

Miejsce 1. Toyota Rav4

Królem sprzedaży modeli SUV na świecie jest Toyota Rav4. Ilość sprzedanych egzemplarzy – 840 tys.

Na rynku od 1994 roku. Obecnie w sprzedaży znajduje się czwarta generacja, ale Toyota zaprezentowała już kolejną, piątą odsłonę Rav4 (na zdjęciu). Najnowsza „Ravka” zbudowana jest na platformie TNGA, na której oparte są modele CH-R i najnowszy Auris. Piąta generacja nie będzie oferowana z silnikiem diesla, a jedynie z silnikami hybrydowymi o pojemności 2,0 i 2,5 litra. Toyota Rav4 jest czwartym najlepiej sprzedawanym samochodem na świecie (1. Ford F Series, 2. Toyota Corolla, 3. Volkswagen Golf).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mercedes AMG GLE 63 / GLS 63: Zmasowany atak SUV-ów AMG

Mercedes zaprezentował dwie nowe, topowe wersje swoich SUV-ów. AMG GLE 63 i MERCEDES-AMG GLE ...

Opel tnie zatrudnienie. Ale nie w Polsce

Do roku 2029 francuska Grupa PSA zamierza się pozbyć w Niemczech 4,1 tys. osób. ...

Skoda Kodiaq: Przestrzeń w dobrej cenie

„Ale dziób to ma wielki" – to była moja pierwsza myśl po zobaczeniu na ...

Ogromna akcja przywoławcza GM. Problemy z hamulcami

General Motors wzywa do warsztatów 3,5 mln pick-upów i SUV-ów. Powodem jest problem z ...

15 tys.Tesli do warsztatów. Problemy ze wspomaganiem

Tesla przywołuje 15 000 egzemplarzy Modelu X do warsztatów. Elektryki mogą mieć problem ze ...

Volkswagen Golf VIII: Przewaga nad resztą świata

W październiku 2019 roku zarejestrowano w Unii Europejskiej 34 362 sztuk Golfa VII. To ...