Suzuki Hanare.

Suzuki na salonie Tokio Motor Show (24 października-4 listopada) pokaże, jak wyobraża sobie przyszłość praktycznego, kompaktowego auta. Pomysły zaskakują.

Suzuki w 2020 roku będzie obchodziło 100-lecie swego istnienia. To dobry powód, żeby producent samochodów, motocykli i silników zaburtowych mógł pokazać się w całej okazałości na salonie samochodowym w Tokio. Marka przedstawi cztery nowe studyjne koncepty. Będą to modele z segmentu kei carów, czyli małych i kompaktowych aut przeznaczonych na rynek japoński.

Suzuki Waku Spo.
Suzuki Waku Spo.

Suzuki Waku Spo to model z segmentu A. Mały, dwudrzwiowy sedan w stylu retro, w którym karoseria składa się z różnych segmentów. Można zmienić zarówno kształt nadwozia, jak i przednią maskę. Auto ma nawiązywać do Suzuki Fronte, małego sedana produkowanego w latach 60. Przewidziany jest napęd hybrydowy typu plug-in.

Kolejny model koncepcyjny nosi nazwę Hustler Concept. To auto w formacie typowego japońskiego key cara, czyli model z wysokim nadwoziem w formacie super małego auta. Sam Hustler produkowany już jest od 2014 roku. Ten na targach w Tokio ma być oferowany w dwóch wariantach tradycyjnym i nieco bardziej uterenowionym.

Suzuki Hustler Concept
Suzki Hustler Concept.
Suzki Hustler Concept.

Większość autonomicznych modeli koncepcyjnych przyszłości to transportery, a nie indywidualne środki transportu. W przeciwieństwie do Suzuki Hanare, który jest zaprojektowany jako osobisty domek na kołach.

Suzuki Hanare.

Czwórkę modeli koncepcyjnych model kończy oparty na pickupie Suzuki Every, tu pod nazwą Every Combi. Samochód koncepcyjny ma oferować dużo miejsca, dla… pielęgnacji i przewijania niemowlaków. Niezły pomysł, biorąc pod uwagę ekstremalny niedobór mieszkań w Tokio i okolicy. Według Suzuki Every Combi może być również wykorzystywany na imprezach plenerowych lub w przypadku… klęsk żywiołowych.

ZOBACZ TAKŻE: Suzuki będzie wspierać polski boks

Suzuki Every Combi.

Suzuki zaprezentuje się bardzo ciekawie na tegorocznym salonie samochodowym w Tokio. Od autonomicznego salonu na kołach po furgonetkę ze stolikiem do przewijania niemowląt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Suzuki Jimny: Ruszyła sprzedaż w Japonii

Suzuki właśnie wprowadziło do sprzedaży nową generację Jimny. Póki co mała, kanciasta terenówka znalazła ...

Opel: Czas na elektryczne rajdy

Corsa-e Rally to pierwszy elektryczny samochód przygotowany do rajdów. W przyszłym roku Opel wraz ...

Citroen C4 Cactus bez następcy

Produkowany od 2014 roku Citroen C4 Cactus nie będzie miał bezpośredniego następcy. Tak stwierdził ...

Polska mafia w Audi

Parys Cybulski, Kamil Łabanowicz, Bogusław Paruch. Każdy z nich ma wpływ na to, jak ...

Krok bliżej do trzeciego pasa na A2 między Warszawą a Łodzią

Do poszerzenia autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią jest dziś nieco bliżej. We wtorek ...

Ceny | Ford Focus ST: Pod prąd z dobrą ceną

Nowy Ford Focus ST idzie pod prąd. Otrzyma mocniejszy silnik z większą pojemnością skokową, ...