Suzuki Hanare.

Suzuki na salonie Tokio Motor Show (24 października-4 listopada) pokaże, jak wyobraża sobie przyszłość praktycznego, kompaktowego auta. Pomysły zaskakują.

Suzuki w 2020 roku będzie obchodziło 100-lecie swego istnienia. To dobry powód, żeby producent samochodów, motocykli i silników zaburtowych mógł pokazać się w całej okazałości na salonie samochodowym w Tokio. Marka przedstawi cztery nowe studyjne koncepty. Będą to modele z segmentu kei carów, czyli małych i kompaktowych aut przeznaczonych na rynek japoński.

Suzuki Waku Spo.
Suzuki Waku Spo.

Suzuki Waku Spo to model z segmentu A. Mały, dwudrzwiowy sedan w stylu retro, w którym karoseria składa się z różnych segmentów. Można zmienić zarówno kształt nadwozia, jak i przednią maskę. Auto ma nawiązywać do Suzuki Fronte, małego sedana produkowanego w latach 60. Przewidziany jest napęd hybrydowy typu plug-in.

Kolejny model koncepcyjny nosi nazwę Hustler Concept. To auto w formacie typowego japońskiego key cara, czyli model z wysokim nadwoziem w formacie super małego auta. Sam Hustler produkowany już jest od 2014 roku. Ten na targach w Tokio ma być oferowany w dwóch wariantach tradycyjnym i nieco bardziej uterenowionym.

Suzuki Hustler Concept
Suzki Hustler Concept.
Suzki Hustler Concept.

Większość autonomicznych modeli koncepcyjnych przyszłości to transportery, a nie indywidualne środki transportu. W przeciwieństwie do Suzuki Hanare, który jest zaprojektowany jako osobisty domek na kołach.

Suzuki Hanare.

Czwórkę modeli koncepcyjnych model kończy oparty na pickupie Suzuki Every, tu pod nazwą Every Combi. Samochód koncepcyjny ma oferować dużo miejsca, dla… pielęgnacji i przewijania niemowlaków. Niezły pomysł, biorąc pod uwagę ekstremalny niedobór mieszkań w Tokio i okolicy. Według Suzuki Every Combi może być również wykorzystywany na imprezach plenerowych lub w przypadku… klęsk żywiołowych.

ZOBACZ TAKŻE: Suzuki będzie wspierać polski boks

Suzuki Every Combi.

Suzuki zaprezentuje się bardzo ciekawie na tegorocznym salonie samochodowym w Tokio. Od autonomicznego salonu na kołach po furgonetkę ze stolikiem do przewijania niemowląt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska firma wyrzucona z budowy drogi ekspresowej

Tym razem nie włoska, a polska firma została wyrzucona z budowy drogi ekspresowej. Generalna ...

Michelin UPTIS: Nigdy więcej nie złapiesz kapcia

Na salonie samochodowym IAA we Frankfurcie Michelin zaprezentuje zupełnie nową oponę: elastyczną, trwałą i ...

Poznań Motor Show 2019 | Leaf Nismo RC największą atrakcją stoiska Nissana

Nissan, który jest prekursorem i liderem rynku samochodów elektrycznych w Polsce na zbliżające się ...

Volkswagen deklaruje, że elektryczne Craftery będą produkowanej tylko w fabryce we Wrześni

Września na elektrycznej mapie Volkswagena

W 2022 r. pojazdy elektryczne będą wyjeżdżać z 16 fabryk Volkswagena na świecie. Zakład ...

Chińczycy nie chcą komunikacji miejskiej. Wolą własny samochód

Pandemia koronawirusa dosłownie zatrzymała sprzedaż samochodów. Jeszcze w lutym informowaliśmy o 96 procentowym spadku ...

Największy salon samochodowy powstał… w Polsce

Gdzie jest największy salon samochodowy? Genewa, Paryż, Tokio, Los Angeles? Nie! Jest on w ...