Volkswagen stoi przed kolejnym problemem. Tym razem to spór patentowy. Według doniesień niemieckiego tygodnika „Spiegel” firma Broadcom rząda miliarda dolarów i grozi, że wyrokiem sądowym doprowadzi do zatrzymania produkcji różnych modeli grupy Volkswagena. Najbardziej zagrożone są modele VW Golf, Passat, Touran czy Tiguan, jak i niektóre auta spod znaku Porsche i Audi. Amerykańska firma złożyła pozwy sądowe w Monachium i Mannheim. Sprawa dotyczy osiemnastu patentów wykorzystywanych w systemie nawigacji i rozrywki.

""

Firma Broadcom złożyła szereg pozwów o użycie jej patentów.

moto.rp.pl

Rzecznik grupy Volkswagena przyznał, że koncern zbadał pod kątem prawnym treść roszczeń i podjął niezbędne kroki. Nie podał jednak żadnych szczegółów. To nie pierwszy pozew amerykańskiej firmy. Broadcom pozwał również Toyotę, ale również takich dostawców jak Panasonic, Denso i Renesas za rzekome naruszenie praw patentowych.

ZOBACZ TAKŻE: Elektryczne Volkswageny mają być tańsze od Tesli

Jeśli żądania okażą się słuszne, firmom będzie zależeć na jak najszybszym zakończeniu sporu. Broadcom może doprowadzić do zakazania użycia elektronicznych części i tym samym wstrzymać produkcję konkretnych modeli. VW rozpoczął już rozmowy z Broadcom.