Użytkownicy Google Maps doczekali się przydatnych zmian. Nowe funkcje umożliwiają wyszukanie stacji paliw i sprawdzenia aktualnej ceny benzyny lub diesla. Aby skorzystać z tej opcji nie trzeba nic włączać. Wystarczy wyszukać stację i po „kliknięciu” w wybrany punkt, ceny wyświetlą się automatycznie.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza w Polsce stacja dla samochodów elektrycznych

Domyślne ustawienia wskazują stawkę za litr paliw podstawowych – E5 (95 oktanowa benzyna bezołowiowa), która ma oznaczenie „SP95” oraz B7 (olej napędowy) z oznaczeniem „ON”. W niektórych lokalizacjach jest również widoczna informacja dodatkowa, informująca, że cena dotyczy poprzedniego dnia.

""

moto.rp.pl

Jak na razie zauważalne są różnice pomiędzy systemami operacyjnymi. Na Androidzie ta funkcja wyświetla cenę paliwa (SP95) na mapie. W iOS od Apple, sprawdzenie cen wymaga wejścia w daną stację. Dopiero wtedy będą widoczne ceny. Nowa funkcjonalność Google Maps może być przydatna zwłaszcza w trasie. Nie od dzisiaj wiadomo, że ceny paliw przy drogach szybkiego ruchu i na autostradach są większe niż w miastach. Może dzięki nowym funkcjom od Google będziemy w stanie tak planować drogę, żeby poza optymalnym czasem przejazdu, ograniczyć choć trochę koszty za paliwo.

CZYTAJ TAKŻE: W przyszłości stacje paliwowe czeka rewolucja