Firma kurierska DPD zainwestowała w ekologiczną flotę pojazdów. W pierwszym kwartale 2021 roku, do użytku zostanie oddanych 50 aut dostawczych zasilanych prądem. MANy e-TGE są finansowane przez Carefleet S.A.

Inwestycja dokonana przez DPDgroup stanowi realizację strategii, według której do 2025 roku w 225 miastach Europy, przesyłki będą dostarczane w sposób przyjazny środowisku. To właśnie z tego względu już w pierwszym kwartale 2021 roku, do floty DPD Polska wcielone zostanie 50 elektrycznych pojazdów od MAN. – Wszystkie auta zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania umożliwiające komfortową i bezpieczną pracę kurierów, a jednocześnie są ekonomiczne, ciche i przyjazne środowisku. Co więcej, biorąc pod uwagę sposób ich wykorzystania w terenie miejskim, czyli pokonywanie krótkich tras i częste zatrzymywanie pracy silnika, pod wieloma względami stanowią korzystniejszą alternatywę dla pojazdów z napędami tradycyjnymi. Jesteśmy dumni, że jeden z naszych Klientów przeciera w Polsce szlaki w obszarze transportu ekologicznego, a my możemy go w tym wspierać – mówi Kamil Tokarski, regionalny kierownik sprzedaży w Carefleet S.A.

CZYTAJ TAKŻE: ITD odebrała nowe radiowozy. To MAN-y produkowane we Wrześni

MAN e-TGE.

MAN e-TGE wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 136-koni mechanicznych oraz 290 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W płycie podłogowej zastosowany został akumulator o pojemności 35,8 kWh, dzięki czemu jego zasięg wynosi ok. 170 km. Czas ładowania przy wykorzystaniu klasycznego złącza („gniazdka” – 230V) wynosi ok. 9-10 godzin. Samochody zostały sfinansowane przez Carefleet S.A. w formie wynajmu długoterminowego. Według odbiorcy to rozwiązanie lepiej sprawdzi się od innych form finansowania dostępnych na rynku (jak np. leasing, kredyt czy zakup za gotówkę). Główną zaletą tego rozwiązania jest brak angażowania własnych środków finansowych, które można przeznaczyć na realizacje innych strategicznych działań.

CZYTAJ TAKŻE: Flota Fiatów 500 dostępna w wynajmie aut na minuty

– Istotne korzyści z finansowania pojazdów w formie wynajmu długoterminowego odczuwają na pewno przedsiębiorcy, którzy nabywają większą ilość samochodów lub pojazdy droższe – dobrym przykładem są auta elektryczne, których cena jest wciąż relatywnie wysoka. Uważam, że firmy specjalizujące się w wynajmie długoterminowym, biorąc na siebie ciężar finansowania samochodów elektrycznych, w kolejnych latach znacznie przyczynią się do rozwoju elektromobilności w Polsce. Jako firma Carefleet wspieramy śmiałe i ambitne inicjatywny naszych Klientów, a przynależność do Grupy Credit Agricole, jednej z największych grup bankowych na świecie, daje nam możliwość realizowania bardzo dużych, wielomilionowych kontraktów w tym obszarze – mówi Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tesla Model 3 nareszcie trafi do sprzedaży w Europie

Najpierw olbrzymie problemy, teraz sukces. Tesla Model 3 w USA sprzedaje się znakomicie. W ...

Hiszpanie się trują. Duży wzrost sprzedaży starych i tanich aut

Hiszpanie, jak wszyscy na świecie boją się zakażenia koronawirusem. Dlatego unikają środków transportu publicznego, ...

Poczta Polska przejechała 150 tys. elektrykami

Poczta Polska od listopada 2019 roku eksploatuje 20 sztuk, elektrycznych Nissanów eNV200 finansowanych w ...

Ten model Jeepa znika na co najmniej rok z oferty

Jeep Grand Cherokee to jeden z bardziej rozpoznawalnych modeli włoskiej grupy PSA. W Polsce ...

Już wkrótce będzie można zostawić prawo jazdy w domu

Już wkrótce kierowcy będą mogli zostawić swoje prawo jazdy w domu, ale to nie ...

60 lat Peugeota 404: Elegancja i niezniszczalność

Zrewolucjonizował design i wizerunek Peugeota. Stał się wyznacznikiem stylu dla całej ery motoryzacji. Peugeot ...