Volkswagen Financial Services przekazał pierwsze samochody dla Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski. Auta są ubezpieczone, objęte pełną obsługą serwisową i są wyposażone w karty paliwowe. Wszystko po to, aby strażacy byli mobilni niezależnie od sytuacji.

Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) może cieszyć się z nowych samochodów. Volkswagen Financial Services (VWFS) przekazał na ich potrzeby 30 nowych Volkswagenów Transporterów T6. Są to samochody ubezpieczone oraz z pełną obsługą serwisową. Dla sprawnych działań OSP VWFS dodatkowo przypisał do pojazdów kary paliwowe.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen podał cenę elektrycznego ID.3

– Razem z samochodami przekazujemy strażakom karty paliwowe, co zapewni użytkownikom pełną mobilność i pozwoli na przejechanie trzydziestoma Volkswagenami łącznie ok. 75 000 km. miesięcznie – mówi Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Dzięki takiemu wyposażeniu pojazdów możliwe będzie swobodne wykorzystanie ich w akcji. Dodatkowo ZOSP RP (Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.) doposaży auta w środki oraz urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. – Pomagamy w taki sposób, w jaki potrafimy najlepiej – zapewniając pełną mobilność – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services. – Współpraca z OSP nie jest przypadkowa. Strażak to zawód od lat cieszący się najwyższym poziomem zaufania publicznego. Straże ochotnicze pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczności lokalnych. Docierają wszędzie – nawet do najmniejszych miejscowości. Ich zadania to nie tylko gaszenie pożarów, ale także walka ze skutkami powodzi, nawałnic czy innych klęsk żywiołowych. Dziś oczywiście najważniejsza jest pomoc tym, którzy wciąż odczuwają skutki epidemii – dodaje Mikołaj Woźniak.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy Volkswagen Arteon: Przygotowany do walki z BMW i Mercedesem

Przekazane Transportery mogą przewieźć do 6 osób. Są wyposażone w silniki wysokoprężne o objętości skokowej 2-litrów, dysponujące mocą 150 KM napędem na cztery koła. Dzięki temu sprawdzą się różnych warunkach i akcjach prowadzonych przez OSP.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szybkie drogi znów znacznie krótsze od planów rządu

W tym roku znowu będzie mniej szybkich dróg niż zakładano. Zamiast blisko pół tysiąca ...

Słabszy początek sezonu pojazdów wypożyczanych na minuty

Po raz pierwszy wiosenny sezon pojazdów wypożyczanych w Polsce na minuty rozpocznie się z ...

Elektryczna rewolucja miejskiej logistyki na polskich ulicach

Blisko 400 mln rocznie – właśnie tyle przesyłek dostarcza się w Polsce, jedynie w ...

Elon Musk zostanie górnikiem

Elon Musk chce zainwestować w nowy biznes. Tym razem chodzi o górnictwo. W tym ...

Ceny Mercedesa EQA. To jedyny elektryk w segmencie C premium

Mercedes umożliwił konfigurowanie i zamawianie nowego, kompaktowego, elektrycznego SUV-a. Model EQA na starcie dostępny ...

Carlos Tavares, prezes Grupy PSA: Jeszcze trochę brakuje, by Opel mocno stanął na nogach

Jeśli zbyt szybko postawimy na elektryfikację, a takie auta nadal są drogie, to motoryzacja ...