Volkswagen Financial Services przekazał pierwsze samochody dla Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski. Auta są ubezpieczone, objęte pełną obsługą serwisową i są wyposażone w karty paliwowe. Wszystko po to, aby strażacy byli mobilni niezależnie od sytuacji.

Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) może cieszyć się z nowych samochodów. Volkswagen Financial Services (VWFS) przekazał na ich potrzeby 30 nowych Volkswagenów Transporterów T6. Są to samochody ubezpieczone oraz z pełną obsługą serwisową. Dla sprawnych działań OSP VWFS dodatkowo przypisał do pojazdów kary paliwowe.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen podał cenę elektrycznego ID.3

– Razem z samochodami przekazujemy strażakom karty paliwowe, co zapewni użytkownikom pełną mobilność i pozwoli na przejechanie trzydziestoma Volkswagenami łącznie ok. 75 000 km. miesięcznie – mówi Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Dzięki takiemu wyposażeniu pojazdów możliwe będzie swobodne wykorzystanie ich w akcji. Dodatkowo ZOSP RP (Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.) doposaży auta w środki oraz urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. – Pomagamy w taki sposób, w jaki potrafimy najlepiej – zapewniając pełną mobilność – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services. – Współpraca z OSP nie jest przypadkowa. Strażak to zawód od lat cieszący się najwyższym poziomem zaufania publicznego. Straże ochotnicze pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczności lokalnych. Docierają wszędzie – nawet do najmniejszych miejscowości. Ich zadania to nie tylko gaszenie pożarów, ale także walka ze skutkami powodzi, nawałnic czy innych klęsk żywiołowych. Dziś oczywiście najważniejsza jest pomoc tym, którzy wciąż odczuwają skutki epidemii – dodaje Mikołaj Woźniak.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy Volkswagen Arteon: Przygotowany do walki z BMW i Mercedesem

Przekazane Transportery mogą przewieźć do 6 osób. Są wyposażone w silniki wysokoprężne o objętości skokowej 2-litrów, dysponujące mocą 150 KM napędem na cztery koła. Dzięki temu sprawdzą się różnych warunkach i akcjach prowadzonych przez OSP.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volvo XC40 T5 plug-in hybrid - popularność hybryd ładowanych z gniazdka nie rośnie w Europie tak szybko, jak spodziewali się producenci

Hybrydy czy elektryki? Nie, dziękuję. Polskim kierowcom trudno odejść od diesla

O połowę zwiększyła się w ubiegłym roku sprzedaż samochodów bateryjnych w krajach UE. Mimo ...

Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE: Dieselgate wciąż truje polskie miasta

Wysłałam list do ministrów kilku krajów z apelem o wprowadzeniem obowiązku przywoływania samochodów objętych ...

Wzrosty firm ubezpieczeniowych, ale nie dzięki polisom komunikacyjnym

Miniony rok przyniósł firmom ubezpieczeniowym wzrosty finansowe o 8 proc. (7,2 mld zł) w ...

Rekordowe zyski Grupy Volkswagena. Afera dieslowa już nie szkodzi

Grupa Volkswagena wypracowała w 2017 roku rekordowe wyniki. Zysk operacyjny wyniósł 17 mld euro, ...

BMW X7: Czołg klasy lux

Drżyj Mercedesie GLS, drżyj Lexusie LX, drżyj Range Roverze – BMW postanowiło zaatakować nieobsadzony ...

Rynek niemiecki w 2019 r. Udział silników benzynowych spadł bardziej niż diesli

Niemiecki Federalny Urząd ds. Transportu Samochodowego podsumował rok 2019. U naszych zachodnich sąsiadów w ...