Volkswagen Financial Services przekazał pierwsze samochody dla Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski. Auta są ubezpieczone, objęte pełną obsługą serwisową i są wyposażone w karty paliwowe. Wszystko po to, aby strażacy byli mobilni niezależnie od sytuacji.

Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) może cieszyć się z nowych samochodów. Volkswagen Financial Services (VWFS) przekazał na ich potrzeby 30 nowych Volkswagenów Transporterów T6. Są to samochody ubezpieczone oraz z pełną obsługą serwisową. Dla sprawnych działań OSP VWFS dodatkowo przypisał do pojazdów kary paliwowe.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen podał cenę elektrycznego ID.3

– Razem z samochodami przekazujemy strażakom karty paliwowe, co zapewni użytkownikom pełną mobilność i pozwoli na przejechanie trzydziestoma Volkswagenami łącznie ok. 75 000 km. miesięcznie – mówi Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Dzięki takiemu wyposażeniu pojazdów możliwe będzie swobodne wykorzystanie ich w akcji. Dodatkowo ZOSP RP (Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.) doposaży auta w środki oraz urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. – Pomagamy w taki sposób, w jaki potrafimy najlepiej – zapewniając pełną mobilność – mówi Mikołaj Woźniak, Prezes Volkswagen Financial Services. – Współpraca z OSP nie jest przypadkowa. Strażak to zawód od lat cieszący się najwyższym poziomem zaufania publicznego. Straże ochotnicze pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczności lokalnych. Docierają wszędzie – nawet do najmniejszych miejscowości. Ich zadania to nie tylko gaszenie pożarów, ale także walka ze skutkami powodzi, nawałnic czy innych klęsk żywiołowych. Dziś oczywiście najważniejsza jest pomoc tym, którzy wciąż odczuwają skutki epidemii – dodaje Mikołaj Woźniak.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy Volkswagen Arteon: Przygotowany do walki z BMW i Mercedesem

Przekazane Transportery mogą przewieźć do 6 osób. Są wyposażone w silniki wysokoprężne o objętości skokowej 2-litrów, dysponujące mocą 150 KM napędem na cztery koła. Dzięki temu sprawdzą się różnych warunkach i akcjach prowadzonych przez OSP.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska w elektromobilności na końcu UE

Mimo rządowych zapowiedzi o rozwijaniu elektromobilności, jesteśmy pod tym względem daleko za innymi państwami ...

Mniej dróg, więcej korków

Inwestycje na drogach zwalniają. Ale dla poprawienia statystyki drogowcy do planów uruchamiania nowych tras ...

Partnerstwo Suzuki i Toyoty uzgodnione

Suzuki i Toyota podpisały umowę o sojuszu kapitałowym, na którym będzie się opierało ich ...

Mamy nowe prawo jazdy. Co się zmienia?

Od poniedziałku 4 marca 2019 r. obowiązuje nowy wzór prawa jazdy. Z blankietu znika ...

Nissan zapłaci za przekręty Ghosna?

Okazuje się, że afera Carlosa Ghosna byłego prezesa koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi, może mieć swój ciąg ...

Wolf-Stefan Specht, prezes VW Group Polska: Potrzebujemy powrotu pozytywnych nastrojów konsumenckich

Pandemia przerwała okres wyprzedaży, która w naturalny sposób się wydłużyła, wciąż dostępne są okazyjne ...