Groclin zamierza kupić docelowo 100 proc. udziałów krakowskiego biura projektowego CADM Automotive. Wartość całej transakcji wyniesie nie mniej niż 20 mln zł (gotówka plus akcje). Jak podano w komunikacie, w pierwszym etapie transakcji Groclin nabędzie za gotówkę 51 proc. udziałów (10,2 mln zł) spółki. Drugi etap nastąpi po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za 2017 rok i jej wartość transakcji wyniesie 7x rocznego EBITDA spółki, nie mniej niż 9,8 mln zł. 50 proc. kwoty będzie stanowić gotówka, a drugie 50 proc. będzie wypłacona w akcjach Groclinu.

– Dzięki współpracy z CADM Automotive, wejdziemy w nowe obszary działalności: nowoczesne i bardziej rentowne. Zaoferujemy naszym klientom kompleksową ofertę, łącznie z R&D. Znacząco zwiększymy i urozmaicimy naszą ofertę produktową, chociażby o elementy wnętrza samochodu, np. kokpity czy futryny do drzwi. W przyszłości mogą to być uszczelki i światła – wyjaśnił André Gerstner prezes Groclinu.

CADM Automotive specjalizuje w usługach projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia – głównie w branży automotive. Pracuje dla 26 klientów z całego świata, 20 z nich to potencjalni, nowi odbiorcy dla Groclinu. Główne obszary działalności to wykończenie wnętrza – w tym fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielczej. CADM Automotive dostarcza również klientom projekty systemów uszczelniających, układów wydechowych i systemów oświetleniowych.

Komunikat o przejęciu został pozytywnie przyjęty przez inwestorów. Przed południem walory spółki drożały o blisko o 5 proc. osiągając cenę 15,50 zł.