Każdy samochód produkowany przez markę Rolls-Royce jest jedyny w swoim rodzaju, ale w tym przypadku mamy do czynienia z niestandardowym zamówieniem. Stephen Hung, przedsiębiorca związany z branża nieruchomości w Hong Kongu, zamówił trzydzieści egzemplarzy modelu Phantom, które będą pracować w należącym do niego hotelu „The 13”.

To największe zamówienie od pojedynczego klienta w historii brytyjskiej marki. Podzielono je na dwie części. Na początek wyprodukowano 28 egzemplarzy, a na sam koniec manufaktura z Goodwood zmontowała dwie najbardziej wyjątkowe sztuki będące najdroższymi Phantomami, jakie kiedykolwiek skonfigurowano i wyprodukowano.

Obydwa samochody pokryto charakterystycznym czerwonym lakierem, który jest grubszy o 250 procent w porównaniu z innymi egzemplarzami produkowanymi przez brytyjską markę. Karoserię pokryto co najmniej dziesięcioma warstwami lakieru, a niektóre elementy karoserii, takie jak Spirit of Ecstasy, grill i znaczek marki pokryto 24-karatowym złotem. Nawet elementy parasolek ukrytych w przednich drzwiach pokryto szlachetnym kruszcem. Listwy progowe wszystkich zamówionych egzemplarzy mają wygrawerowane „PHANTOM Specially Commissioned by Stephen Hung.”

We wnętrzu samochodu znajdziemy charakterystyczną podsufitkę oświetlaną drobnymi diodami LED, które przypominają układ gwiazd na niebie. W przypadku zamówionych samochodów odpowiadają konstelacji widzianej z hotelu. Czarno-biała mozaika na tapicerce przypomina podłogę hotelową, a zegarek zaprojektowany przez Graffa zadaje szyku.

Nie znamy cen dwóch najdroższych egzemplarzy, ale źródła donoszą, że całe zamówienie kosztowało Stephena Hunga jakieś 20 mln dolarów.