Projekt od kilku dni robi furorę na zagranicznych portalach poświęconych motoryzacji. Daniel Płatek to student i współzałożyciel wraz z Arturem Gacą wrocławskiego studio PLAGA Designers. Panowie mają już na koncie kilka ambitnych projektów, takich jak pickup firmy Ursus, koncepcyjny autobus, samochód wyścigowy Audi oraz Renault Art Deco. Ostatni projekt trafił do finału konkursu Renault i został nagrodzony w kategorii styl i inspiracje.

Najnowsze dzieło stylistów to koncept o nazwie Carrozza, który ma przywrócić do łask samochody o wydłużonym, trójbryłowym nadwoziu. Samochód powstał z myślą o polskim prezydencie, co dobitnie sugerują czerwono-białe akcenty na masce oraz boku nadwozia. Poza przyciągającym wzrok wyglądem, nowy projekt ma być przede wszystkim pancerny, a do tego bardzo bezpieczny. W jego wnętrzu nie zabraknie luksusowych materiałów.

Przód samochodu jest bardzo opływowy, ale ukryto w nim przednie lampy wraz z niebiesko-czerwonymi światłami ostrzegawczymi, które przydadzą się podczas uprzywilejowanych przejazdów w kolumnie wraz z BOR.

Dlatego młody projektant zaprezentował przy okazji SUV-a o nazwie Guardia, którego zadaniem byłaby ochrona najważniejszej limuzyny w Polsce. W tym projekcie możemy zauważyć sporo podobieństw nie tylko do modelu Carrozza, ale również do Lamborghini Urus, które lada moment pojawi się na rynku.

Oba projekty wyglądają bardzo ambitnie, ale bądźmy realistami. Od konceptu do produkcji jest daleka droga, ale trzymamy kciuki za sukcesy polskich projektantów.