Nowy Peugeot dla Rosji

Francuzi przedstawili model SUV-a, który pojawi się w Rosji latem. Ma wiele nowinek, jak choćby trójwymiarowa nawigacja. Cena zaczyna się od 1,639 mln rubli, czyli blisko 110 tys zł.

Publikacja: 10.05.2017 14:57

Nowy Peugeot dla Rosji

Foto: www.peugeot.pl

Koncern Peugeot przedstawił szczegóły sprzedaży w Rosji swojego nowego SUV-a modelu 3008. Samochód pokazany po raz pierwszy jesienią podczas salonu paryskiego pojawi się latem u rosyjskich dilerów. Dostępny będzie w trzech wersjach Active, Allure i GT Line, a cena zaczynać się ma od 1,639 mln rubli.

Modele sprzedawane w Rosji będą miały duży prześwit drogowy (230 mm), co jest ważne w kraju o ogromnej liczbie dróg szutrowych i asfaltowych niskiej jakości. Także w Rosji Peugeot będzie oferował 3008 z silnikiem benzynowym 1,6 l i 2 l oraz mocą 150 KM.

Samochód ma wszystko to co uwielbiają bogaci Rosjanie czyli jak najwięcej nowinek technicznych i drogich gadżetów. Do nich zalicza się brak tablicy ze wskaźnikami. Zastąpił ją duży 12.3 calowy wyświetlacz z nawigacją 3D, które pokazuje nie tylko trasę ale też trójwymiarowy obraz mijanych budynków, atrakcje turystyczne oraz pejzaż.

Drugi wyświetlacz 8 cali odpowiada za kontrolę klimatyzacji w kabinie. Samochód wyposażony jest m.in. w system kontroli uwagi kierowcy; system Mirror Screen, system bezprzewodowego ładowania smartfonów.

Francuzi mają na rosyjskim rynku ostrą konkurencję. Dziś wystartowała sprzedaż terenówki nowej chińskiej marki DW Hower. Samochód składany jest w montowni w Stawropolu z części dostarczanych przez chińskiego producenta Great Wall Motors. Cena auta zaczyna się od 1,23 mln rubli.

Rosyjski rynek nowych samochodów wciąż znajduje się w kryzysie. Od 2014 r w salonach dilerów jest 1,5 raza modeli aut mniej, aniżeli w najlepszych latach 2007-2008, kiedy sprzedaż sięgała 3 mln nowych aut rocznie. W 2016 r Rosjanie kupili o ponad połowę mniej.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana