Pomimo kryzysu wizerunkowego związanego z aferą „Dieselgate”, plany niemieckiego koncernu pomimo kryzysu wizerunkowego są nadal bardzo ambitne. Volkswagen zamierza wzmocnić swój skład poprzez pozyskiwanie najlepszych specjalistów z branży informatycznej, a w szczególności z przemysłu growego i związanego z przetwarzaniem danych.

Koncern w najbliższym czasie zamierza poszerzać swoje know-how w zakresie sztucznej inteligencji, big data, wirtualnej rzeczywistości, produkcji i łączności. Połowa przyszłych zatrudnionych trafi do centrali w Wolfsburgu, a druga część osiądzie w laboratoriach IT znajdujących się w Berlinie i Monachium.

Dr Karlheinz Blessing, członek zarządu Grupy VW, w rozmowie z prasą podkreślił, że drzwi koncernu są otwarte dla wszystkich, którzy chcą kreować przyszłość mobilności. Dodał też, że firma podejmie się wyzwań w zakresie digitalizacji, rozwoju oprogramowania, e-mobilności, autonomicznej jazdy i usług mobilnych.

Przez ostatnie miesiące Grupa VW zatrudniała wysokiej klasy specjalistów w zakresie robotyki, programowania, designu oraz rozwoju sztucznej inteligencji.