Mimo wielkiego zamieszania wokół Tesli Model 3, nowy samochód od Elona Muska pojawił się do tej pory tylko na jednej prezentacji. Odbyła się dla dość wąskiej grupy gości w amerykańskim Hawthrone. Kilka tygodni temu organizator targów motoryzacyjnych w Paryżu zapowiedział premierę tego samochodu na jednym ze stoisk. Kilka dni później informację usunięto ze strony.

Rzecznik marki Tesla odpowiedział jedynie, że komunikat był nieprawidłowy. Póki co amerykański producent nie potwierdził swojego udziału w stolicy Francji. Wygląda na to, że potencjalni klienci z Europy będą musieli uzbroić się w cierpliwość zanim zobaczą samochód na żywo. Być może samochód zadebiutuje jeszcze przed końcem tego roku na innej dużej imprezie. W listopadzie odbędą się targi motoryzacyjne w Los Angeles.

W ciągu pierwszych kilku dni od chwili uruchomienia sprzedaży, na Model 3 zapisało się ponad 375 tys. klientów z całego świata. Produkcja zostanie uruchomiona dopiero na początku przyszłego roku. W ciągu roku Tesla zamierza wyprodukować od 100 do 200 tys. egzemplarzy. Docelowy wolumen produkcyjny to 500 tys. egzemplarzy. Firma liczy, że uda się to osiągnąć do 2018 roku.

Tesla Model 3 ma zrewolucjonizować dostęp do samochodów elektrycznych na całym świecie. Auto kosztujące zaledwie 35 tys. dolarów zaoferuje zasięg na poziomie 346 km, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie niecałe 6 sekund.