VW: specjalny wysłannik do USA

Volkswagen znalazł odpowiedniego człowieka na stawisku szefa oddziału w Ameryce Północnej. To teraz dla niemieckiego koncernu teraz najtrudniejszy rynek.

Publikacja: 19.01.2016 18:29

VW: specjalny wysłannik do USA

Foto: AFP

Hinrich Woebcken prawdopodobnie zostanie prezesem amerykańskiego oddziału Volkswagena na początku kwietnia 2016 – twierdzi niemiecki „Manager Magazin”, powołując się na „dobrze zorientowane osoby z koncernu”. Rzecznik VW odmówił komentarza, podkreślając, że nie komentuje spekulacji dotyczących „kwestii personalnych”.

Woebcken od 15 miesięcy jest szefem oddziału samochodów użytkowych w monachijskiej firmie KnorrBremse, specjalizującej się w produkcji systemów hamulcowych i sterujących. Wcześniej przez niemal 10 lat pracował w BMW, gdzie odpowiadał za dział zakupów.

Pierwotnie prezesem amerykańskiego oddziału miał zostać Winfried Vahland, były prezes Skody, który już nawet zgodził się na zmianę miejsca pracy. Jednak po wybuchu skandalu dieslowego i po tym jak Martina Winterkorna zastąpił Matthias Muller, Vahland zrezygnował z nowego stanowiska i pracy w Volkswagen Group – zaledwie dwa tygodnie po nominacji.

Volkswagen został zmuszony do poszukiwania nowego prezesa na Amerykę.

55-letni Hinrich Woebcken będzie odpowiadał za całą Amerykę Północną, w tym także meksykańskie zakłady w Puebla i Chattanooga oraz za dział rozwoju  i sprzedaży, którego szefem jest Michael Horn. Ta część firmy ma zostać mocno rozbudowana.

W pierwszej kolejności jednak nowy prezes będzie musiał zając się rozwiązaniem kryzysu jaki wywołał skandal z manipulowaniem wynikami emisji spalin w silnikach Diesla. VW będzie musiał prawdopodobnie wezwać do naprawy setki tysięcy pojazdów, o ile amerykańskie władze zaakceptują program naprawczy koncernu.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana