To najwyższy roczny poziom produkcji w zakładach w Antoninku. Dzięki dużej liczbie zamówień na modele Caddy oraz Transporter, fabryka pracuje również pomiędzy świętami a Nowym Rokiem. – Osiągnięcie takiej liczby wyprodukowanych samochodów  wymagało od nas dużej dyscypliny i ogromnego zaangażowania pracowników – przyznaje Dietmar Mnich, dyrektor zakładu w Poznaniu. Zatrudnienie w spółce zwiększyło się, uruchomiono także fabrykę samochodów dostawczych Crafter we Wrześni. Dobrym wynikiem zakończył rok także Zakład Zabudów Specjalnych. Zostało przebudowanych lub doposażonych ponad 42,5 tys. samochodów, w tym około 1800 dla rynku brytyjskiego oraz 130 dla polskiej policji. Najczęściej występujące w minionym roku przebudowy to Caddy na indywidualne zamówienie klientów. Również odlewnia zwiększyła produkcję – 0 27 proc. w ujęciu rocznym. Jej pracownicy uruchomili nowe projekty, jak odzyskiwanie ciepła technologicznego. – To był dla nas bardzo udany rok – podsumował Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Nowa fabryka we Wrześni już wprowadza do produkcji kolejne warianty modelu Crafter. Od momentu startu produkcji do końca roku 2016 linie opuści ponad 2200 nowych pojazdów. W 2018 roku wielkość rocznej produkcji ma sięgnąć 100 tys. sztuk.

W związku z nowopowstałą fabryką do Wrześni przyjęto już 1800 pracowników, a w ramach rekrutacji na drugą i trzecią zmianę zatrudnionych zostanie jeszcze dalszych 1200 osób.  Obecnie w czterech zakładach spółki zatrudnionych jest już ponad 9 tys. osób, co czyni z Volkswagena Poznań największego pracodawcę Wielkopolski.