AMI Leipzig, znane jako Leipzig Auto Show, odbywa się co dwa lata od 10991 roku na terenach targów w Lipsku. Na targi ściągają przede wszystkim mieszkańcy wschodnich Niemiec oraz krajów Wschodniej części Europy.

W zeszłym tygodniu o rezygnacji z udziału w targach poinformowały głownie azjatyckie firmy: Toyota, Nissan, Mazda i Subaru. Kilka dni wcześniej udział odwołały takie firmy motoryzacyjne jak Mercedes, Opel, Ford, Fiat i Jaguar – poinformował dziennik „Bild”. Volvo od samego początku zapowiadało, że nie przyjedzie. Z targów zamierzał wycofać się także Volkswagen, ale nie zdążył, ponieważ organizatorzy zdecydowali, że AMI się nie odbędą w tym roku. Wystawa miała trwać od 9 do 17 kwietnia.

Organizatorzy targów – Związek Międzynarodowych Producentów Samochodów (VDIK) – podkreślają, że w ostatnich latach odwiedzających AMI było coraz mniej i to prawdopodobnie było główną przyczyna rezygnacji koncernów motoryzacyjnych. Prezes VDIK Volker Lange powiedział agencji Reutera, że wielu wystawców wycofało się, więc zmniejszono powierzchnie targów, co zniechęciło resztę. Natomiast Martin Buhl-Wagner, szef Targów Lipskich powiedział, że jeszcze kilka tygodni temu na wystawę zapisało się tylu chętnych ilu było w 2014 roku. Jednak w ciągu kilku tygodni większość się pospiedesznie wycofała.