Adam ma teraz być produkowany nie w niemieckim Eisenach, ale w hiszpańskim zakładzie w Saragossie. Hit Opla – Corsa będzie teraz produkowana już wyłącznie w Hiszpanii, dotychczas były to równolegle Saragossa i Eisenach. Ale z kolei Mokka X opuści Saragossę i doda pracy zatrudnionym w Eisenach. – Te wszystkie zmiany pozwolą nam na zwiększenie efektywności całego procesu produkcyjnego – tłumaczył Philip Kienle, odpowiadający za produkcję w Opel AG. jego zdaniem większa będzie teraz synergia i poprawi się logistyka.

Prawdą jest jednak i to, że popyt na Corsę, która jest przebojem w ofercie Opla spadła w październiku 2016 w porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej o 0,4 proc. do 227,34 tys. Jak wynika z danych JATO Dynamics sprzedaż Mokki pozostała bez zmian – w październiku znaleziono chętnych na 138,1 tys. tych aut, a sprzedaż Adama zmniejszyła się aż o 6 proc. do 44,9 tys.

Jednocześnie jednak Corsa pozostaje 5. najchętniej kupowanym autem w Europie w swoim segmencie. Jest on zdominowany przez dwa Volkswageny – Golfa i Polo, za nimi znalazły się jeszcze Ford Fiesta i Renault Clio.