Ma on zajmować się innowacyjnymi technologiami, a pokieruje nim Raquel Urtasun, profesor Uniwersytetu w Toronto. To jedna z najlepszych badaczek na świecie w zakresie percepcji maszyn i sztucznej inteligencji. Urtasun specjalizuje się w rozwijaniu oprogramowania, dzięki któremu autonomiczne pojazdy potrafią rozpoznawać obiekty, a tym samym mogą poruszać się sprawnie i bezpiecznie.

Jak podaje Uber, zadaniem nowo utworzonego działu będzie wsparcie inżynierów pracujących nad autonomicznymi pojazdami w San Francisco i Pittsburgu. Ich prace uzupełnią również badania nad sztuczną inteligencją prowadzone w Uber AI Labs przez zespół Zoubina Ghahramani.

ATG powstaje w Toronto. Miasto jest ważnym ośrodkiem badań nad sztuczną inteligencją, która ma kluczowe znaczenie dla przyszłości transportu. Ponadto Uber rozpoczął długofalową współpracę z Vector Institute, niezależnym kanadyjskim ośrodkiem badawczym, zajmującym się badaniami nad sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Jednym z jego założycieli była właśnie profesor Raquel Urtasun.