Firma Scaldarsi zaprezentowała swój pierwszy projekt i od razu zdjęcia samochodu obiegły cały internet wzbudzając mnóstwo kontrowersji. Dotychczas modele Maybacha kojarzyły się z elegancją, prestiżem i luksusem. Po przeróbkach kanadyjskiej firmy pozostała tylko ostatnia cecha.

Po oryginalnym Maybachu S600 pozostała praktycznie bryła nadwozia i reflektory. Reszta została dość mocno przerobiona. Z przodu wkomponowano ogromną osłonę chłodnicy oraz napompowane zderzaki z dużymi wlotami powietrza. Całość stoi na 24-calowych felgach, a kontrastujące akcenty niektórych detali nadwozia zostały pokryte 24-karatowym różowym złotem.

Klienci, którzy zdecydują się na ten samochód będą mogli wybrać jeden z 16 specjalnych lakierów nadwozia, 24 rodzajach skóry, 78 gatunków drewna i wielu szlachetnych metali do wykończenia wnętrza. Na liście wyposażenia opcjonalnego pojawiły się grawerowane kieliszki do szampana, dedykowane torby na zakupy czy nawet zegarek Rolex w specjalnej edycji Emperor.

Pod maską nie zmieniono zbyt wiele, poza tym, że wylądował tam silnik z modelu Brabus Rocket 900. Jednostka V12 stworzona przez AMG rozwija moc 888 KM. Luksusowy kolos przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy.

Firma Scaldarsi wyprodukuje tylko 10 egzemplarzy tego modelu. Cena jednego to 1,5 mln dolarów. Jeżeli znajdą się nabywcy na wszystkie egzemplarze, firma rozpocznie prace nad kolejnym projektem.