Dla Opla w Polsce najlepszy maj od 16 lat

Opel zwiększa sprzedaż samochodów na polskim rynku. W ubiegłym miesiącu niemiecki producent znalazł się na trzecim miejscu rankingu najchętniej wybieranych marek z rejestracjami 3215 samochodów osobowych i dostawczych.

Publikacja: 06.06.2016 13:29

Dla Opla w Polsce najlepszy maj od 16 lat

Foto: materiały prasowe

W porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku jest to wzrost o prawie 32 proc. To zarazem najlepszy wynik sprzedażowy uzyskany od 2000 roku. Opel jest także drugi miesiąc z rzędu najchętniej wybieraną w Polsce marką przez klientów indywidualnych. Od stycznia Opel sprzedał w Polsce 15.458 samochodów, 0 13.3 proc. więcej niż w pierwszych pięciu miesiącach rok temu.

Jedną z lokomotyw sprzedaży jest produkowana w fabryce w Gliwicach Astra. Auto zdobyło wiosną europejski tytuł Samochodu Roku 2016.

– Popularność tego modelu pozwala nam na osiąganie kolejnych rekordowych wyników sprzedaży marki – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

W ciągu pięciu miesięcy sprzedaż Astry przekroczyła poziom 5,8 tys. sztuk i wzrosła w ujęciu rok do roku o 41 proc. Na drugim miejscu znalazła się Corsa ze sprzedażą 860 egzemplarzy, natomiast trzecie miejsce przypadło modelowi Mokka – 2022 sztuki.

Opel planuje na polskim rynku kolejne premiery: jeszcze w tym miesiącu zacznie się przyjmowanie zamówień na minivana Zafirę, która w salonach pojawi się w październiku. Natomiast jesienią premierę będzie mieć miejski SUV – Mokka X.

Maj przyniósł dobre wyniki na całym polskim rynku nowych samochodów. Według Instytutu Samar, liczba rejestracji aut osobowych i dostawczych wyniosła 37,8 tys., co daje przeszło 20-procentowy wzrost w porównaniu do tego samego miesiąca sprzed roku. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy sprzedaż wyniosła 196,38 tys. aut, o 17,2 proc. więcej niż w okresie styczeń – maj 2015. Samar ocenia, że przeszło 9 proc. aut zostało zaraz po zarejestrowaniu wywiezionych za granicę w ramach reeksportu. Ten ostatni okazał się większy niż w kwietniu, zwiększył się także udział reeksportu w całym polskim rynku nowych aut. W porównaniu do maja ubiegłego roku reeksport wzrósł o przeszło połowę.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana