Głównie chodzi o rozwój, produkcję podzespołów, sprzedaż, dystrybucję, serwis i marketing pojazdów i maszyn pod marką Ursus w Republice Namibii i innych krajach afrykańskich.

– Ursus jest jedynym polskim producentem ciągników, który wspiera mechanizację rolnictwa w Afryce. Teraz oprócz maszyn rolniczych chcemy dostarczać tam autobusy i pojazdy specjalne – wyjaśnił Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Na mocy porozumienia firmy zamierzają wspólnie prowadzić działania mające na celu rozwój, produkcję podzespołów, sprzedaż, dystrybucję, serwis i marketing wyrobów Ursusa na rynku Republiki Namibii i innych wybranych rynkach afrykańskich.

– Mamy duże doświadczenie na rynkach afrykańskich, gdzie jesteśmy postrzegani jako rzetelny partner biznesowy. Jesteśmy odpowiednio przygotowani do współpracy z partnerem z Republiki Namibii. Zależy nam na tym, by uczestniczyć w pozytywnych zmianach zachodzących w Afryce, wspierać tamtejsze rynki w rozwoju, jednocześnie umacniając pozycję Ursusa  w kraju – dodał prezes Ursusa

Polski producent maszyn rolniczych jest obecny w Afryce od 2013 roku Pierwszą umowę podpisał z etiopską firmą METEC (na dostawę 3 tysięcy ciągników). Po niej przyszły kolejne kontrakty i becnie spółka należy do czołówki polskich eksporterów na tym kontynencie. W sumie Ursus zawarł w Afryce kontrakty na kwotę około 140 mln USD. Główne afrykańskie rynki, na których dziś działa spółka to Etiopia i Tanzania.