Tesla umożliwia zdalne sprawdzenie statusu ładowania akumulatora, sterowanie klimatyzacją, odblokowanie zamka i uruchomienie silnika bez kluczyka. Wystarczy, że mamy w ręku smartfon z zainstalowaną aplikacją.

Ryan Negri mieszkający w Las Vegas postanowił wybrać się na przejażdżkę do Red Rok Canyon, zostawiając kluczyki na domowym biurku. W końcu aplikacja umożliwia podróżowanie bez kluczyka.

Po kilkunastu kilometrach postanowił zmienić plany, ale najpierw zatrzymał się, żeby poprawić foteliki, w których siedziały jego dzieci. Zatrzymał się, zgasił silnik i wyszedł z auta. Po chwili chciał jechać dalej, ale okazało się, że telefon nie ma zasięgu sieci komórkowej, a bez łączności nie ma możliwości uruchomienia aplikacji i nawiązania połączenia z samochodem. Również komputer pokładowy w Tesli Model S nie mógł się połączyć z serwerami, żeby sprawdzić autoryzację smartfona. W końcu kluczyk został w domu.

Na szczęście żona Ryana oddaliła się na kilka kilometrów, żeby złapać zasięg i zadzwoniła do znajomego, żeby przywiózł kluczyki do samochodu. Od tamtej pory Negri porusza się Teslą wyłącznie z kluczykiem w kieszeni. A wystarczyło dokładnie przeczytać instrukcję obsługi.