Producent samochodów elektrycznych z Kalifornii chwali się, że wszystkie jego samochody umożliwiają autonomiczną jazdę. Każdy model, który wychodzi z fabryki jest wyposażony w system czujników ultradźwiękowych oraz kamer sprzężonych z komputerem, który analizuje dostarczane dane i podejmuje decyzje.

Kierowcy mogą korzystać z tego rozwiązania już od jakiegoś czasu, ale Tesla podkreśla, że system jest  cały czas w fazie rozwoju. Mimo tego radzi sobie całkiem nieźle, co udowadnia najnowszy film wyprodukowany przez producenta. Możemy na nim zobaczyć Model X przemierzający okolice Palo Alto. Na pokładzie samochodu ze względu na obowiązujące przepisy znajduje się kierowca, ale nie ingeruje on w działanie systemu.

System bez większych problemów wykrywa znaki, a wjeżdżając na skrzyżowanie zatrzymuje się i  rusza dopiero, gdy pozwala na to sytuacja. Kamery i czujniki obserwują nie tylko sytuacje na drodze, ale również na poboczu. W przypadku sytuacji zagrożenia samochód zwalnia lub całkowicie się zatrzymuje.

Ciekawą funkcja jest również system automatycznego parkowania, którego działanie możemy zobaczyć na końcu filmu. Bez kierowcy na pokładzie samochód jest w stanie bezpiecznie zaparkować.