Marvipol nadal będzie generalnym importerem samochodów Jaguar Land Rover w Polsce – strony podpisały umowę. Tym razem jest ona zawarta na czas nieokreślony. Partnerzy współpracują od dekady.

Marvipol ocenia, że w latach 2016-2018 odnotuje ponad 15 proc. średniorocznego wzrostu sprzedaży (CAGR) aut JLR. W 2015 r. grupa zwiększyła sprzedaż samochodów Jaguar i Land Rover o 14 proc., do rekordowego poziomu 1,27 tys. sztuk.

W I kwartale br. segment motoryzacyjny Marvipolu miał 128,5 mln zł przychodów i 7,59 mln zł zysku operacyjnego, a segment deweloperski (w tym przychody z najmu powierzchni biurowych) 40,8 mln zł przychodów i 4,68 mln zł zysku operacyjnego.

Marvipol podtrzymuje plany wydzielenia działalności motoryzacyjnej do oddzielnej spółki. Docelowo na GPW mają być oddzielnie notowane biznesy motoryzacyjny i deweloperski. W ocenie zarządu podział ma się zakończyć w IV kwartale br.

Zarząd spółki rekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 11 gr. na akcję, konieczna jest jednak zgoda obligatariuszy.