– To najlepszy roczny wynik produkcji w całej historii naszego zakładu, czyli od 1998 roku — cieszył się Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland Gliwice i Tychy (GMMP) oraz General Motors Powertrain Szentgotthard.

Opel Astra, który podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie został uznany za „Auto roku” cieszy się ogromnym powodzeniem w całej Europie i mocno winduje sprzedaż marki, ma również największy udział w produkcji gliwickiego zakładu.

Od debiutu rynkowego Opel otrzymał już ponad 320 tys. zamówień na kompaktową Astrę hatchback oraz Astrę Sports Tourer. Także i w Polsce ten model Opla jest bestsellerem. Od stycznia do listopada zostało sprzedanych ponad 13 000 sztuk tego modelu. Wynik ten oznacza 36 proc. wzrostu w stosunku do tego samego okresu 2015 roku.

Kompaktowy Opel oparty jest na nowej, lekkiej architekturze pojazdu, która pozwoliła zmniejszyć masę auta o 200 kg. Nowe silniki o dużej mocy są oszczędne. Auto napakowane jest zaawansowanymi technologiami dostępnymi zazwyczaj w autach segmentu premium — takim jak integracja ze smartfonem czy osobisty opiekun kierowcy, system Opel OnStar.