Firma z Mumbaju jest jedyną z Azji, którą dopuszczono do aukcji i obecnie dopracowuje szczegóły finansowe projektu z bankami międzynarodowymi i firmami doradczymi, aby mieć gotową ofertę przed upływem terminu w końcu września — podał indyjski dziennik bez powołania się na źródła tej informacji.

Volkswagen powiedział pięciu kandydatom, rodzinie Benettonów, firmom Palaris Industries i Investindustrial oraz funduszom Bain Capital i PAI Partners, by przygotowali wiążące oferty na producenta jednośladów spod Bolonii. Wcześniej mówiono, że Harley-Davidson i Bajaj Auto z Indii też szykowały ofertę na Ducati.

VW wystawił ją na sprzedaż w kwietniu, ale ostatnio zawiesił ją po sprzeciwie związków zawodowych, które chcą uniknąć zawirowań wśród załogi przed wyborami do rady pracowniczej w 2018 r. Ponadto mimo rosnących kosztów skandalu Dieselgate i przestawienia się grupy na samochody elektryczne związki uważają, że nie ma finansowej konieczności dla VW i Audi sprzedawania Ducati, bo cała grupa ma dobrą sytuację finansową.

– Ducati to bardzo znana marka, która pomoże Eicher Motors pod względem stylizacji i technologii, co z kolei pomoże rozwijać w najbliższych latach portfel modeli Royal Enfield — stwierdził analityk w Antique Stockbroking w Mumbaju, Basudeb Banerjee.