Z danych firmy wynika, że 30 proc. zamówień współdzielonego przejazdu w stolicy za pomocą usługi mytaxi match kończy się dopasowaniem pasażerów jadących w podobnym kierunku. Teraz z podobnej oferty będą mogli skorzystać klienci w Hamburgu. – Udostępniając mytaxi match w kolejnych miastach realizujemy naszą strategię rozwoju mobilności i wprowadzania innowacji, które ułatwiają poruszanie się po mieście – mówi Johannes Mewes, członek zarządu mytaxi.

Mytaxi match to pierwsza usługa ridesharingowa z wykorzystaniem taksówek, która za pośrednictwem aplikacji łączy dwóch pasażerów jadących w podobnym kierunku i dzieli między nimi koszty przejazdu. Badania pokazują, że 92 proc. pasażerów, którzy skorzystali z mytaxi match jest zadowolonych z usługi i poleciłaby ją swoim znajomym. Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce, podkreśla, że spółka z miesiąca na miesiąc realizuje coraz więcej współdzielonych przejazdów.

– Pracujemy nad ulepszeniem usługi oraz algorytmu. Według naszych analiz ze współdzielonych przejazdów pasażerowie najczęściej korzystają w piątkowe i sobotnie wieczory, między północą a godziną 3.00. Wówczas współczynnik dopasowania pasażerów w ramach mytaxi match wynosi ponad 30 proc. – wyjaśnia.

Firma zamierza rozszerzyć usługę również na kolejne miasta w naszym kraju (m.in. w Trójmieście).