Nowy SUV o napędzie elektrycznym ma mieć zasięg ponad 500 km. Producentem baterii elektrycznych są koreańskie firmy LG Chem i Samsung SD, a ogniwa do baterii powstaną w zakładach w Polsce i na Węgrzech. Same baterie powstaną w jednym z zakładów Volkswagena, który jest właścicielem Audi.

Nowy model z elektrycznym silnikiem prawdopodobnie będzie nosił nazwę Q6 i ma być poważnym konkurentem dla pojazdów Tesli – zwłaszcza dla Model X.

Pierwsza prezentacja nowego SUVa o ekologicznym napędzie nastąpi już we wrześniu na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej (IAA) we Frankfurcie. To będzie pierwsze seryjnie produkowane przez Audi auto na baterie. Dotychczasowe modele o napędzie elektrycznym – R8 e-tron lub hybrydowym – Audi-e-tron-Modelle nigdy nie weszły do seryjnej produkcji. Do starszych modeli baterie Audi dostarczały japońskie koncerny Sanyo i  Panasonic.

Także Porsche pracuje nad napędzanym elektrycznością samochodem. Model Pajun – luksusowa limuzyna, ma się pojawić na rynku w 2019 roku i być konkurencją dla limuzyny Tesli Model S.