Marki japońskiego producenta zajęły dwa pierwsze miejsca w rankingu „Most and Least Reliable Cars”: liderem zestawienia został luksusowy brand Toyoty – Lexus, natomiast Toyotę sklasyfikowano na miejscu drugim. Na podium znalazło się jeszcze Audi, na natomiast trzy kolejne miejsca zajęły dwie marki japońskie i jedna koreańska: odpowiednio Mazda, Subaru i Kia.

W pierwszej dziesiątce najlepiej ocenianych marek znalazła się tylko jedna amerykańska: na 7. miejscu uplasował się Buick. Kolejny przedstawiciel motoryzacji USA – Lincoln został sklasyfikowany dopiero na miejscu 16.

Cztery potężne marki europejskie – BMW, Volvo, Volkswagen i Porsche znalazły się tuż poza pierwsza dziesiątką. Zaskakiwać może słaba pozycja Porsche, które w europejskich rankingach uznawane jest za jedno z najbardziej niezawodnych samochodów. Kolejnym zaskoczeniem jest bardzo odległa 21. pozycja Mercedesa. Inne znane amerykańskie marki jak Chrysler, Dodge i Cadillac sklasyfikowano także dopiero w trzeciej dziesiątce.

Spośród 14 wyróżnionych kategorii samochody Toyoty bądź Lexusa znalazły się wśród najbardziej niezawodnych modeli w 13 z nich. Japoński producent zdominował kategorie samochodów hybrydowych i elektrycznych, średnich i dużych samochodów luksusowych, średnich i dużych luksusowych SUV-ów oraz pickupów.

Consumer Reports co roku zbiera opinie kierowców w Stanach Zjednoczonych o użytkowanych samochodach. W tegorocznej edycji rankingu oceniono 740 tys. samochodów, co czyni go największym badaniem tego rodzaju w Ameryce i zarazem jednym z najbardziej reprezentatywnych źródeł informacji konsumenckiej o eksploatacji samochodów. Respondenci uwzględniają w ankietach on-line nie tylko opinię o pojeździe wynikającą z doświadczeń eksploatacyjnych, ale także pełne zestawienie usterek i dokonanych napraw.