Prezes zarządu Rupert Stadler pozostanie na stanowisku, chyba że pojawią się nowe elementy potwierdzające, iż wiedział o machinacjach z silnikami Diesla. — Cieszy się zaufaniem rodzin Porsche i Piech — stwierdziła jedna z nich. — Trzeba by ujawnienia czegoś istotnego, aby to zmieniło się — dodała.

Szklany dach z ogniwami

Sama firma podała, że pracuje z chińską grupą Hanergy Thin Film Power nad zainstalowaniem ogniw słonecznych w panoramicznych szklanych dachach przygotowywanego pojazdu elektrycznego. Filia chińskiej grupy Alta Devices zaprojektuje taki dach, który pomoże zwiększyć autonomię samochodów elektrycznych kierując energię słoneczną do elektrycznych odbiorników: klimatyzacji i innych. Prototyp pojazdu z dachem z ogniwami powstanie do końca 2017 r. — podała Audi nie precyzując nakładów na ten projekt ani szacowanego czasu podjęcia seryjnej produkcji

Poinformowała natomiast, że do 2020 r. zamierza produkować 3 modele elektryczne, a do 2025 r. chce dojść do tego, by jedna trzecia jej wszystkich pojazdów miała napęd elektryczny. Ma nadzieję, że w końcowej fazie będzie w stanie wykorzystywać energię słońca do bezpośredniego ładowania baterii.