Chińska marka pracuje nad nowym modelem z segmentu D, który powstanie na płycie podłogowej starszej generacji Mercedesa Klasy E. Producent nie podał jeszcze o jaką generację chodzi, ale podejrzewamy, że może to być konstrukcja z modelu o typoszeregu W212 produkowanego od 2009 roku. W tym roku na rynku pojawiła się kolejna generacja E-Klasy, zbudowana na nowej platformie. Dlatego Mercedes zamierza odsprzedać chińskiemu producentowi technologię, która wyszła z produkcji.

Chińczycy nie zdradzili jeszcze szczegółów na temat nowego modelu, ale tamtejsze media sugerują, że będzie to kolejna generacja modelu Senova D80. Nowe auto zbudowane na poprzedniej generacji Klasy E będzie wyposażone w silnik benzynowy 1.8 z turbodoładowaniem, a także jednostkę 3.0 V6. Silniki i skrzynie biegów do tego modelu będą montowane lokalnie w Chinach, przy udziale Mercedesa.

Model z klasy średniej wyższej nie będzie jedynym w ofercie koncernu BAIC, który wykorzysta konstrukcję od Mercedesa. Chiński producent planuje jeszcze dwa modele, które powstaną na tej samej będzie: SUV-a i vana. Ten ostatni pojawi się na rynku pod inną marką – Weiwang.

Koncern BAIC Motor Group radzi sobie coraz lepiej. Przez siedem miesięcy tego roku zanotował wzrost sprzedaży o 43 procent, wypuszczając na rynek w sumie 232 tys. samochodów. Z koncernem Daimler współpracuje nie tylko w kwestii samochodów osobowych. Firma ma w swoim portfolio również markę produkującą auta ciężarowe.