Filia Volkswagena z Martorell planowała ogłoszenie w październiku nazwy nowego 7-osobowego pojazdu sportowo-użytkowego roku modelowego 2018 na niemal rok przed jego premierą rynkową. Firma, która wcześniej musiała wstrzymać produkcję w Martortell z powodu zakłóceń w dostawach podzespołów wywołanych protestami w Katalonii, poinformowała teraz, że ogłosi nazwę pojazdu później.

– Gdy wszystkie hiszpańskie media skupiły uwagę na polityce, postanowiliśmy znaleźć lepszą porę — stwierdził rzecznik Seata. Firma zdecydowała również o odroczeniu ogłoszenia porozumienia podpisanego z hiszpańskim zrzeszeniem przemysłowym o innowacjach i wprowadzaniu technologii cyfrowej — dodał.

Przygotowania do uruchomienia produkcji i sprzedaży nowego pojazdu, który będzie powstawać w Wolfsburgu nie ulegną opóźnieniu — zastrzegł. Podobnmie jak prezentacja nowego SUV Arona międzynarodowym dziennikarzom w Barcelonie odbywa się zgodnie z planem i będzie kontynuowana w następnym tygodniu — powiedział.

SUV rocznika 2018 jest trzecim modelem tej kategorii i ma odegrać kluczową rolę w strategii marki mającej zapewnić jej odrodzenie — powiedział wcześniej prezes Luca de Meo. Seat kupiony przez VW w 1986 r. wypracował zysk w 2016 r. pierwszy raz od prawie dekady dzięki doskonalej sprzedaży pierwszej krzyżówki Ateca.