Firma London Taxi Co należąca do chińskiej Geely buduje obecnie nowy zakład w pobliżu istniejącego w Coventry w środkowej Anglii i stwierdziła, że decyzja obywateli o wyjściu z Unii nie wpłynie na jej bieżące plany inwestycyjne.

Szef rady dyrektorów Carl-Peter Forster powiedział dziennikarzom, że jego firma zamierza dojść koło 2020 r. do produkowania ok. 10 tys. taksówek i lekkich furgonetek rocznie wobec 1171 w 2015 r. — Przedstawiamy teraz naszą taksówkę większym miastom europejskim. Byliśmy w ostatnim tygodniu w Oslo, Amsterdamie, Paryżu, Barcelonie, Berlinie. Na tej samej płycie podłogowej będziemy oferować lekką furgonetkę — docelowo w 2019-21 r. — powiedział.

Brytyjską firmę istniejącą od 1899 r. kupili Chińczycy w 2013 r. W marcu 2015 ogłosiła, że zainwestuje 250 mln funtów w nowy zakład, w październiku dorzuciła 50 mln.

Forster wyjaśnił, że dalsze inwestycje będą zależeć od nowych stosunków, jakie W. Brytania wypracuje sobie z Unią, ale nie trzeba będzie podejmować takich decyzji przynajmniej do 2018 r. — Nie musimy decydować o inwestycjach przez najbliższe dwa — trzy lata. Wtedy będziemy dokładnie znać ramy prawne, celne i finansowe i wtedy zadecydujemy — dodał.