Wczoraj minął termin zapisów na akcje publicznej emisji akcji Arrinery, z której przedsiębiorstwo miało pozyskać środki na dalszy rozwój i m.in. produkcję auta wyścigowego klasy GT3. Spółka podała jednak informację o zawieszeniu oferty publicznej. Z komunikatu wynika, że przyczyną takiej decyzji jest aktualna niekorzystna sytuacja na rynku pierwotnym, w zakresie spółek notowanych w alternatywnym systemie obrotu. Wpłacone do tej pory środki mają zostać zwrócone inwestorom w ciągu trzech dni roboczych. – Nowe terminy oferty publicznej spółka poda w odrębnym raporcie – można przeczytać w raporcie.

Arrinera jest notowana na NewConnect. Z publicznej emisji akcji serii H zarząd chciał pozyskać 10,1 mln zł netto. Głównym akcjonariuszem przedsiębiorstwa jest również notowany na NewConnect fundusz Erne Ventures, który posiada prawie 70 proc. udziałów.

Firma pracuje obecnie nad wprowadzeniem do produkcji swojego flagowego samochodu Arrinera Hussarya – pierwszej polskiej wyścigówki klasy GT. W prezentacji pojazdu, która odbyła się 30 listopada przed siedzibą resortu rozwoju, wziął udział wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. – Jestem pełen podziwu, że udało się skonstruować taki projekt z polska myślą techniczną – powiedział Morawiecki i dodał, że liczy na to, iż projekt ten rozsławi polskich techników na świecie.