Audi zapewniająca największą część zysku grupy VW zwiększyła w 2016 r. sprzedaż do 1,87 mln samochodów z 1,8 mln rok wcześniej. Dostawy klientom w Stanach wzrosły o 4 proc. mimo skandalu z emisjami spalin, w W. Brytanii, na drugim rynku europejskim poprawa wyniosła 6,4 proc. — podał rzecznik firmy z Ingolstadt potwierdzając liczby podane wcześniej przez dziennik „Die Welt”.

Audi ogłosi oficjalne dane ubiegłego roku 9 stycznia, podobnie jak firma matka. Specjaliści spodziewają się, że firma straci drugie miejsce z ubiegłego roku w światowym rankingu sprzedaży i spadnie na trzecie miejsce.

Niemcy będą mogli wznowić sprzedaż w Stanach aut z dieslami po ogłoszeniu tam zakazu, gdy wyszły na jaw oszustwa z emisją spalin, ale Amerykanie nie podjęli jeszcze decyzji w tej sprawie — powiedział dziennikowi szef pionu sprzedaży, Dietmar Voggenreiter. Sam Volkswagen zamierza zrezygnować z oferowania w Stanach technologii wysokoprężnej w ramach zmiany strategii — poinformował wcześniej szef marki, Herbert Diess.