Ośrodek w regionie West Midlands zostanie stworzony we współpracy partnerskiej z Grupą Przemysłową Uniwersytetu w Warwick, otrzyma od rządu 80 mln funtów na opracowanie procesów związanych z produkcją baterii według najnowszych technologii.

Minister przemysłu Greg Clark stwierdził ogłaszając tę inwestycję, że ośrodek pomoże W. Brytanii konkurować w skali światowej. — Nowa placówka da krajowi impet w tej rozwijającej się sferze działalności, przyciągnie ekspertów z Oroków akademickich i z przemysłu, którzy podejmą prace badawczo-rozwojowe dające kolejne innowacje, z dalszym pożytkiem dla międzynarodowej reputacji West Midlands jako klastra motoryzacji — powiedział.

Burmistrz Andy Mayor powiedział, że inwestycją przyczyni się do nasilenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza. — Jeśli dobrze ją wykorzystamy, to stworzymy nie tylko miejsca pracy i rozwiniemy ten przemysł w naszym regionie, ale także możemy zapewnić rozwiązanie takich problemów świata, jak korki na drogach i skażenie powietrza.