Na początku tego roku prezes koncernu mówił, że jego firma mogłaby produkować samochody dla Apple, potem ogłosił współpracę z Google, a teraz wśród potencjalnych partnerów pojawił się koreański Samsung.

– Mamy bardzo dobre relacje z Samsungiem, zarówno jako z dostawcą, jak i potencjalnym partnerem strategicznym – powiedział prezes Marchionne Bloombergowi, potwierdzając nieoficjalne informacje o rozmowach między oboma koncernami.

Amerykańskie media informowały, że Samsung Electronics prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia części lub całości działalności producenta części samochodowych Magneti Marelli, który kontrolowany jest przez Fiat Chrysler Automobiles. Według analityków Magneti Marelli mogłoby być platformą wykorzystywaną do rozwoju samochodów autonomicznych obu koncernów.

Ta transakcja, o ile doszłaby do skutku, prawdopodobnie miałaby wpływ także na polski rynek, ponieważ Magneti Marelli ma zakłady w naszym kraju, m.in. fabrykę świateł samochodowych w Sosnowcu. Według szacunków analityków firma jest warta około 3 mld dolarów.