Rzecznik Hondy, Chris Martin poinformował, że akcja dotyczy 1,15 mln samochodów Accord w Stanach i prawie miliona na świecie, w których gniazdo akumulatorów nie jest dostatecznie zabezpieczone przed penetracją wody, która może doprowadzić do powstania rdzy a w ostateczności do wywołania pożaru. Nie stwierdzono jednak dokąd żadnego przypadku odniesienia obrażeń z tego powodu.

Włosko-amerykański producent kieruje do warsztatów ok. 770 tys. pojazdów sportowo-użytkowych z powodu problemu z instalacją elektryczną, który może wywołać uruchomienie poduszki powietrznej po stronie pasażera. Zanotwano już z tego powodu 5 przypadków lekkich obrażeń. Producent wyjaśnił, że pewne przewody mogą ocierać się o elementy mocujące kolumny kierownicy, co może doprowadzić do zwarcia i samorzutnej aktywacji poduszki. Z tego samego powodu mogą zacząć nagle chodzić wycieraczki albo przestać reagować wyłączniki

Ta usterka i akcja dotyczy 538 tys. aut Dodge Journey z lat 2011-15 w Ameryce Płn. i 233 tys krzyżówek Fiat Freemont z lat 2011-15 na świecie.

FCA dokona ponadto w 565 tys. pojazdów wymiany alternatora z powodu ryzyka powstania ognia. Według producenta, wysoka temperatura może doprowadzić do wcześniejszego zużycia diody, a to może wywołać swąd lub dym, prowadząc do gorszej pracy układu ABS albo do zgaśnięcia silnika. Producentowi wiadomo o 2 kolizjach z tego powodu, bez obrażeń u podróżnych. Do stacji serwisowych zaprasza użytkowników Chryslera 200 z lat 2011-14, Dodge Charger i Dodge Challenger, SUV Dodge Durango oraz Jeep Grand Cherokee z 2012-14.

W październiku FCA ogłosił wymianę alternatorów w 86 tys. furgonetek Ram 2500 i 3500, trzech modelach taksówek z lat 2007-13 oraz limuzyn Dodge Charger Pursuit z 2011-14.